Czytaj więcej...

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Urzędowi Miejskiemu Gminy Rawicz nagrodę w wysokości 20.000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za projekt - Przegląd folklorystyczny „Pod dębami śpiewanie" w Dębnie Polskim.

Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz wzbudziła duże zainteresowanie chyba głównie pracowników przedszkoli, mniejsze rodziców oraz przede wszystkim mediów, których reprezentanci pojawili się w komplecie licząc pewnie na spektakularny przebieg obrad.

W Ratuszu odbył się jubileuszowy X Konkurs Muzyczno-Plastyczny poświęcony (to już taka tradycja, że konkursy są poświęcone wybitnym artystom) Ludwigowi van Beethovenowi (ur. 16 lub 17 XII 1770 roku w Bonn, zm. 26 marca 1827 w Wiedniu), niemieckiemu kompozytorowi.

 

W czwartek dostarczono do Urzędu Gminy, adresowane do zastępcy burmistrza pismo pt. „List otwarty”, w którym poruszana jest sprawa zamiaru prywatyzacji przedszkoli samorządowych.

 

Ponieważ w stopce tego niepodpisanego pisma jestem również wymieniony, jako "do wiadomości", odniosę się do kilku sformułowań użytych w owym liście.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu odbyła się doroczna narada komendantów gminnych OSP, pracowników urzędów gminnych odpowiedzialnych za sprawy ochrony przeciwpożarowej.

Po roku delegacja samorządowców, odpowiedzialnych w Gostyniu za sprawy mieszkaniowe złożyła wizytę w Rawiczu interesując się, jak sprawuje się wybudowany przez Gmine Rawicz budynek socjalno-komunalny w Sierakowie.

Na pierwszym, roboczym zebraniu obradowała Rada Osiedla nr 2 „Sienkiewicza”. Oprócz spraw jeszcze organizacyjnych, tematem wiodącym było zagospodarowanie przestrzenne Osiedla Mikołajewicza.

Rawicki Klub Sportowy „BOCK” wspólnie z Ligą Obrony Kraju, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Ośrodkiem Wsparcia i Bractwem Kurkowym w Rawiczu w czasie ferii zimowych przeprowadził na strzelnicy pneumatycznej na byłym poligonie wojskowym zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w których wzięło udział 38 strzelców.

W Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się wspólne spotkanie radnych wszystkich komisji Rady, na którym omawiana była propozycja przekształcenia rawickich przedszkoli w niepubliczne.

W Ostrowie Wlkp. Odbyła się narada przedstawicieli samorządów południowej Wielkopolski w sprawie możliwości pozyskiwania środków na dalszą informatyzację obsługi klienta w urzędach i instytucjach samorządowych.