Na zaproszenie Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu w Wielkopolsce gościła dwudziestoosobowa delegacja działkowiczów z regionu Westfalia – Lippe, z którymi współpraca trwa już ponad 20 lat.

W strugach deszczu Bractwo Kurkowe w Rawiczu przeprowadziło tegoroczny turniej strzelecki o godność Króla Kurkowego A.D. 2008.
Przed turniejem tradycyjnie bracia przemaszerowali ulicami Rawicza odprowadzając jadącą bryczką parę królewską – państwa Świerzewskich.

Tegoroczna procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyruszyła z kościoła Farnego, ulicami Rawicza, przez Rynek i zakończyła się w kościele pw. św. A. Boboli.

Państwowa Straż Pożarna obchodziła Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne święto (nominalnie obchodzone 4 maja w dniu święta patrona św. Floriana) obrodziło nowymi szarżami.

Jak się dowiedziałem po powrocie z Irlandii naszej rawickiej reprezentacji, biorącej udział w grillowaniu, nie były to zmagania europejskie, ale o kategorię wyżej - czyli światowe zawody w grillowaniu.

W Irlandii w miejscowości Limerick odbyło się wielkie grillowanie, w których zmagały się drużyny z różnych krajów Europy. Polskę reprezentował zespół składający się z przedstawicieli Rawicza i Siedlca.