Czytaj więcej...Na zaproszenie burmistrza skierowane do 12. posłów z okręgu kalisko-leszczyńskiego i 3. senatorów z naszego regionu przybyło do Urzędu Miejskiego w Rawiczu dwóch parlamentarzystów i trzech dyrektorów biur poselskich (pozostali nie mogli uczestniczyć z powodu obowiązków parlamentarnych, ale poprosili o informacje).

Czytaj więcej...W WFOŚiGW w Poznaniu prezesi funduszu podpisali z burmistrzem umowę na dofinansowanie projektu „Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej podrawickich miejscowości – Masłowo etap 3-4 i Szymanowo”.

Burmistrz spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działających w SEWS. Trzech reprezentantów OZ NSZZ „Solidarność” w imieniu Grzegorza Krzyżanowskiego, szefa związku, który nie mógł uczestniczyć w rozmowach (był w tym czasie na spotkaniu w Lesznie), przekazało burmistrzowi kopię pisma skierowanego do dyrekcji zakładu SUMITOMO.

Czytaj więcej...W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz odbyło się spotkanie kierownictwa rawickiego zakładu firmy SEWS-P sp. z o.o. z przedstawicielami samorządu.

Czytaj więcej...Przed pomnikiem Żołnierza Polskiego, w 64. rocznicę zakończenia II wojny światowej, tradycyjnie w hołdzie poległym Polakom na frontach II wojny światowej przedstawiciele gminnego samorządu oraz reprezentanci Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy złożyli kwiaty.

 

Czytaj więcej...W dniu Święta Pracy, w hołdzie zastrzelonym na rawickim rynku bezrobotnym biorącym 19 sierpnia 1921 roku udział w „manifestacji głodowej”, władze samorządowe i organizacje polityczne złożyły wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą na Ratuszu.