W Wąsoszu przez dwa dni można było oglądać gołębie pocztowe na wystawie zorganizowanej przez Oddział Rawicz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
W Wąsoszu przez dwa dni można było oglądać gołębie pocztowe na wystawie zorganizowanej przez Oddział Rawicz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
Wykonawca boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 wykorzystał sprzyjającą aurę w listopadzie, która firmie pomogła w realizacji tej terminowej inwestycji. Otwarcie boiska nastąpi 11 grudnia o godz. 16.00.
Kolejny raz spotkał się zespół roboczy opracowujący szczegóły obchodów Święta Rawicza w 2010 r.
Dobiegła końca budowa dwóch budynków komunalnych na ul. Półwiejskiej. Jeszcze przed świętami spodziewane jest zasiedlenie mieszkań w tych obiektach. Trwają roboty wykończeniowe wokół budynków.
W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy Rawicz, którzy uczestniczą w procesie realizacji inwestycji - kanalizacja w Masłowie-Szymanowie z przedstawicielami funduszu zajmującymi się dofinansowaniem zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Była to sesja podatkowa, a więc zapadały na niej ważne decyzje wpływające na wysokości dochodów budżetu gminy w następnym roku.
W Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się środowiskowe zebranie rejestracyjne członków, na którym wybrano delegatów na walne zebranie Cechu. Podobne zebrania odbyły się wcześniej w innych gminach naszego powiatu.
W piątek 20 listopada do Urzędu MGR wpłynęło pismo podpisane przez wicestarostę informujące o tym, że starostwo zamierza 11 grudnia zorganizować „Galę Społeczno–Gospodarczą Powiatu Rawickiego”.
Na cyklicznym spotkaniu z redaktorami mediów lokalnych burmistrz poinformował o wspólnym posiedzeniu radnych w sprawie omówienia analizy dotyczącej skutków ewentualnego przekształcenia ZWiK w spółkę prawa handlowego, o inwestycjach w toku i o pomyśle rawickiego starostwa zorganizowania "Gali Społeczno-Gospodarczej Powiatu Rawickiego".
W świetlicy Domu Strażaka Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie Polskim zorganizowali Dzień Seniora.
W sobotni wieczór około 80 zawodników grało w karty w ramach rozgrywek Grand Prix w Kopa powiatu rawickiego.
Podczas dorocznego balu w Domu Kultury uhonorowano najaktywniejszych członków Klubu Honorowego Dawcy Krwi.
Dobiegła końca budowa ronda na ul. Poznańskiej w Rawiczu. Kosztem około 3,5 mln zł Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. wybudowało rondo na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Przyjemskiego i ul. Ogrodniczą oraz wcześniej przebudowało skrzyżowanie na ul. Rzemieślniczej. Rondo z krzyżówką na ul. Rzemieślniczej połączone zostało chodnikiem ze ścieżką rowerową. Ponadto położono nową nawierzchnię na drodze krajowej nr 5 na odcinku 640 m od Białego Orła w kierunku do ul. Rzemieślniczej. Tym samym skończyły się wielomiesięczne utrudnienia w ruchu tranzytowym Poznań-Wrocław.
Miejski Zakład Oczyszczania sp. z o.o. w Lesznie (MZO) poinformował, że z dniem 1 stycznia 2010 roku zostaną otwarte dwie stacje przeładunkowe odpadów komunalnych w Goli koło Gostynia i w Rawiczu oraz kompostownia odpadów zielonych w Koszanowie współpracujące z centralnym Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, które są częścią międzygminnego kompleksowego systemu gospodarki odpadami, realizowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności, pn.: „Gospodarka odpadami i osadami ściekowymi w Lesznie i subregionie leszczyńskim”.
Jest już wstępnie przyjęty termin oficjalnego oddania do użytku zespołu boisk sportowych „Orlik – 2012” budowanych przy Szkole Podstawowej nr 1.
Ruszyła budowa ostatniego odcinka o długości 792 m chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy drodze krajowej nr 36 z Rawicza do Sarnowy.
Zbliża się do końca budowa dwóch budynków komunalnych przy ul. Półwiejskiej. Trwają prace wykończeniowe w poszczególnych lokalach mieszkalnych i wokół budynków.
Wspólne spotkanie radnych wszystkich komisji Rady MGR poświęcone było informacji na temat skutków ewentualnego przekształcenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu w spółkę prawa handlowego.
W Muzeum Ziemi Rawickiej zakończyła się wystawa obrazów prof. Pawła Lewandowskiego Palle, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Na cotygodniowej konferencji z redaktorami mediów lokalnych Tadeusz Pawłowski i Piotr Domaniecki informowali o najważniejszych przedsięwzięciach samorządu i zdarzeniach, jakie miały miejsce w minionym tygodniu.
Obchody 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP. Mszę odprawiali w koncelebrze ks. dr Marian Grzegorowski - dziekan rawickiego dekanatu, ks. kan. Józef Podemski - proboszcz fary i ks. Krzysztof Skowroński – proboszcz parafii św. A. Boboli. Patriotyczną homilię wygłosił ks. dziekan, który wskazywał na analogie pomiędzy rokiem 1918, gdy Polska odzyskała niepodległość po zaborach i 1989 rokiem, gdy Polska stała się suwerenna.
Grzegorz Goździk prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tadeusza Kościuszki w Rawiczu podsumował sezon 2009.
Podczas cyklicznej narady zwołanej przez Zbigniewa Lubawego, przewodniczącego Kolegium Sołtysów Gminy Rawicz omówiono stałe punkty takich spotkań.
Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zorganizowało w galerii BWA i w leszczyńskim ratuszu wystawę prac plastycznych Zbigniewa Łukowiaka, rawickiego artysty.
Konsorcjum „Michalski” w skład którego wchodzą: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Spółka Jawna Tadeusz i Artur Michalski i Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski Sp. z.o.o. w Lesznie realizuje budowę boisk sportowych oraz adaptację istniejącego budynku na zaplecze sanitarno – szatniowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu w ramach programu „Orlik-2012”.
W Domu Kultury po raz ósmy Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował biesiadę dla seniorów Gminy Rawicz.