Czytaj więcej...Trzydzieści rawickich par otrzymało od prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Z uwagi na liczbę wyróżnionych, jubilaci medale odbierali w USC w dwóch grupach. Pierwszą grupę złotych jubilatów burmistrz odznaczył 6, a drugą - następnego dnia.

Czytaj więcej...Od początku lipca w strefie płatnego parkowania w Rawiczu, zamiast panów parkingowych, wydających potwierdzenie wniesienia opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych, kierowcy muszą sami dokonać tejże opłaty w dziewięciu parkomatach.

Czytaj więcej...Podczas majowej sesji Rady MGR radny Grzegorz Kubik widząc, że opozycja nie będzie mogła się uchylić od odpowiedzialności za storpedowanie prac zmierzających do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego „Rawicz-Wschód” na tereny przeznaczone pod przemysł, zgłosił chęć spotkania się „w węższym gronie bez mediów, aby przedyskutować i wypracować jakieś rozwiązanie”.

Czytaj więcej...W drugiej turze wyborów na prezydenta RP w Rawiczu w głosowaniu w Gminie Rawicz wzięło udział 51,2% uprawnionych. Na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 3920 wyborców (32%), a na Bronisława Komorowskiego oddało głosy 8332 wyborców (68%).