Czytaj więcej...W 89. rocznicę krwawych wydarzeń na rynku rawickim, burmistrz i przewodniczący klubu radnych Porozumienia Samorządowego złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą na Ratuszu, upamiętniającą zastrzelonych 19 sierpnia 1921 r. manifestantów.

Czytaj więcej...Kandydat na burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych, Grzegorz Kubik na swym blogu deklaruje, że chce „przyjąć zasadę budowania dróg rowerowych w trakcie remontów dróg istniejących (w oparciu o koncepcję sieci miejskich dróg rowerowych)”. Rady G. Kubik przez cztery lata nie zauważył, że chce robić coś, co już jest realizowane. A nadto popsuł to, co burmistrz wymyślił i chciał w tym temacie zrealizować w tym roku.

Dzisiaj, 16.08.2010 r. od godz. 17.00 do jutra, 17.08.2010 r. do godz. 10.00 spodziewane są silne burze i intensywne opady deszczu (2 stopień) - informuje komunikat  nadany przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Czytaj więcej...Podczas cyklicznego spotkania z redaktorami lokalnych mediów burmistrz poinformował o najbliższych wydarzeniach w gminie Rawicz. Omówił też zakończone zadania inwestycyjne i te, gdzie są jakieś problemy z realizacją.

Czytaj więcej... W Szymanowie po raz dziesiąty odbył się przegląd zespołów folklorystycznych, a po raz dziewiąty pod nazwą: "Hazackie* Spotkania Kapel Ludowych im. Anny i Franciszka Brzeskotów". Tym razem miało wystąpić dziesięć zespołów folklorystycznych.

Czytaj więcej...Z okazji 90. rocznicy zwycięskiej bitwy na polach koło Warszawy w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., delegacje samorządów i organizacji złożyły kwiaty przez pomnikiem z Orłem 1920, na którym znajduje się napis: „TU W BYŁYCH KOSZARACH W 1920 ROKU MIEŚCIŁ SIĘ LAZARET, W KTÓRYM PRZEBYWALI RANNI ŻOŁNIERZE POLSCY W WOJNIE POLSKO – BOLSZEWICKIEJ. W IMIENIU SPOŁECZEŃSTWA ZIEMI RAWICKIEJ ZARZĄD MIEJSKI GMINY RAWICZ. 15.08.2000”. Potem delegacje udały się przez pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie również złożono wiązankę kwiatów.

Czytaj więcej...Z okazji Święta Wojska Polskiego członkowie Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy WP oraz zaproszeni goście uczestniczyli w turnieju strzeleckim zorganizowanym przez Zarząd Koła nr 4 ZBŻZiOR w Rawiczu.

Czytaj więcej...Rodzinny Ogród Działkowy im. Władysława Sikorskiego w Rawiczu obchodził 60. rocznicę powstania. Z tej okazji na terenie ogrodu przy Domu Działkowca prezes ROD Władysław Ostaszewski zorganizował imprezę plenerową.

Czytaj więcej...Na 90. rocznicę bitwy warszawskiej w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę dokumentów i fotografii, związanych z wojną polsko-bolszewicką. Wystawę otwarła Bożena Rawluk-Raus, dyrektor MZR, która zaprosiła przedstawicieli rodzin z Rawicza uczestników biorących udział w wojnie polsko-bolszewickiej.

Czytaj więcej...W Urzędzie MGR z burmistrzem spotkali się Janusz Garsztka i Michał Garstka, przedstawiciele firmy SYSTRA, projektującej rozwiązania drogowe związane z planowaną około roku 2015 przebudową linii kolejowej E-59 Poznań – Wrocław.

Czytaj więcej...W Masłowie odbyło się spotkanie rolników, właścicieli gruntów, które zostaną przejęte pod budowę drogi ekspresowej S-5 i obwodnicy drogi nr 36 z przedstawicielami GDDKiA, inwestora prowadzącego budowę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy Alpinie Bau, generalnego wykonawcy budowy dróg. Spotkanie zorganizowali Krzysztof Wieczorek i Jerzy Mielcarek, sołtysi Kątów i Masłowa oraz burmistrz gminy Rawicz.

Czytaj więcej...Podczas nawałnicy, która 23 lipca ubiegłego roku spustoszyła miasto, zniszczony został także dach na kościele farnym. Uszkodzenia były na tyle poważne, że dach wymagał położenia nowej dachówki, a co za tym idzie, wymiany drewnianej więźby dachowej.

Czytaj więcej...Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, realizując Program Aktywności Lokalnej, zaprasza mieszkańców Zielonej Wsi, Wydaw, Łąkty, Ugody, Zawad, Sikorzyna, Stwolna do udziału w HAZACKIM TURNIEJU WSI, który odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2010 r. w Zawadach.

Czytaj więcej...Rawicz jest jednym z nielicznych miast w Wielkopolsce, w którym w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920 działał szpital wojenny. Przebywali tutaj polscy żołnierze, którzy zostali ranni w bitwach z bolszewikami na wschodzie Polski. Szpital mieścił się na terenie koszar w dawnym niemieckim lazarecie z okresu I wojny światowej.

Czytaj więcej...Po perturbacjach z wykreśleniem i ponownym umieszczaniem w budżecie inwestycji na ul. Konopnickiej, 1.06.2010 r. otwarto oferty na „przebudowę ul. Konopnickiej w Rawiczu wraz z odwodnieniem” - IT.3410-18/10. Przetarg wygrało konsorcjum składające się z firm „POL-DRÓG Kościan” Sp. z o.o. – lider i Przedsiębiorstwa Usługowo – Budowlanego INFRAKOM Sp. z o.o. z Wolsztyna. 675.085,01 zł.

Czytaj więcej...Rozpoczęły się roboty budowlane na ul. Cmentarnej w Słupi Kpt. Już w ubiegłym roku, gdy większość mieszkańców wsi, radny z tego środowiska, sołtys i ks. proboszcz parafii św. Katarzyny z zadowoleniem przyjęli decyzję burmistrza o wybudowaniu w 2010 r. drogi do cmentarza, to nie wszyscy z tej inicjatywy się ucieszyli.

Czytaj więcej...Przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), spółki notowanej na giełdzie, zajmującej się między innymi produkcją elektrycznej energii odnawialnej, są zainteresowani lokalizacją w okolicach Rawicza średniej wielkości biogazowni (0,8-1,5 MW).

Czytaj więcej...W Masłowie trwają roboty przy budowie kanalizacji. Jakby trochę „skutkiem ubocznym” jest nowa nawierzchnia na odcinku ul. Kołłątaja, gdzie po robotach kanalizacyjnych oprócz odtworzenia nawierzchni jednia została okrawężnikowana.

 

Czytaj więcej...Wakacje to najlepszy czas na wykonywanie prac drogowych. Stąd na większości inwestycji firmy wykorzystują sprzyjającą aurę  i zmniejszony ruch pojazdów do zrealizowania jak największej części robót budowlanych, przewidzianych do realizacji w tym roku. Zbliża się do końca budowa dróg na ulicy Cechowej i Spółdzielczej.

 

Czytaj więcej...W Dębnie Polskim realizowany jest pierwszy etap „Budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w Dębnie Polskim – etap 1”. W poniedziałek 9 sierpnia burmistrz i skarbnik w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim podpiszą nową umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w Dębnie Polskim, w której zostaną ujęte aktualne koszty tej inwestycji, wynikające z przetargów i przyjęty zostanie harmonogram, ustalony z wybranym wykonawcą.