W ubiegłym roku minęło 6 lat od zakończenia budowy oczyszczalni ścieków w Rawiczu i jednocześnie zakończył się okres 6-letniej gwarancji, jakiej udzieliła firma Hydrobudowa 9. W Urzędzie MGR z dyrektorem ZWiK i burmistrzem spotkał się przedstawiciel Hydrobudowy, aby omówić sposób usunięcia ostatnich już wad, jakie w trakcie 6-letniej eksploatacji oczyszczalni się pojawiły.
Jednym z problemów na oczyszczalni jest cykliczne pojawianie się przecieków na dylatacjach betonowych ścian reaktora. Uszczelnienia tam zastosowane tracą właściwości średnio raz w roku. Rzecz w tym, że spośród kilkunastu dylatacji tylko dwie z nich się co jakiś czas rozszczelniają.
Przedstawiciel Hydrobudowy stwierdził, ze jest znaczny postęp technologiczny w tej dziedzinie i nowe materiały winny zapewnić szczelność zbiornika. Ustalono, że firma dokona uszczelnienia tych feralnych dylatacji po zimie i to zakończy okres gwarancyjny, w którym, zdaniem kierownictwa ZWiK, współpraca z Hydrobudową była bardzo owocna.