W sali Witrażowej Domu Kultury otwarta została wystawa „Papież Jan Paweł II na znakach pocztowych świata”.
W sali Witrażowej Domu Kultury otwarta została wystawa „Papież Jan Paweł II na znakach pocztowych świata”.
Kilkakrotnie w roku zdarzają się w naszej gminie 60. rocznice ślubu. Kilka lat wcześniej takie jubileusze były niezwykle rzadkie, bo śluby były brane jeszcze przed II wojną światową lub zaraz po wojnie. Par, które brały ślub w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku będzie znacznie więcej. W ostatnich dniach diamentowe gody obchodzili Lucyna i Władysław Adamowicze oraz Agnieszka i Jan Robaszewscy (na fot.).
Stojący od ponad pięciu lat pomnik Jana Pawła II na plantach pokrył się nie tyle naturalną patyną, ile bardziej kurzem, ciemnym nalotem i ptasimi odchodami. Nieco inna sytuacja była z pomnikiem Tadeusza Kościuszki, znajdującym się na Placu Wolności, który także wymagał odnowienia.
Kończą się roboty przy budowie wodociągu i kanalizacji sanitarnej na ul. Szczęśliwej.
Tadeusz Pawłowski
W związku z upływem kadencji niektórym dyrektorom placówek oświatowych, zostały ogłoszone konkursy na kandydatów na stanowisko dyrektorów szkół i przedszkola.
Po raz już siódmy w sali sesyjnej Urzędu odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych, potwierdzających uzyskanie rocznego stypendium sportowego przez 30 wyróżniających się w nauce i osiągających dobre wyniki sportowe uczniów szkół Gminy Rawicz.
W Dziennym Domu Pomocy Społecznej na tradycyjnym wielkanocnym śniadaniu spotkali się seniorzy, którzy biorą udział w codziennych zajęciach integracyjnych oraz korzystają z posiłków.
W sali widowiskowej Domu Kultury młodzież uczęszczająca na zajęcia w świetlicach socjoterapeutycznych wzięła udział w wielkanocnym śniadaniu.
W siedzibie Miejskiego Zakładu Oczyszczania, spółki 18 gmin uczestniczących w programie „śmieciowym”, odbyło się doroczne zebranie udziałowców.
Na konferencji poświęconej głównie programowi imprez związanych z biegiem 24-godzinnym w ramach promocji plant, Julita Augustyniak przedstawiła także informację o bieżących sprawach, jakie są rozwiązywane w urzędzie gminy.
Tradycyjnie w kwietniu Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu zorganizował uroczystości z okazji święta rzemieślników.
Po raz szósty Towarzystwo Przyjaciół Rawicza zorganizowało Międzyszkolną Konferencję „Kocham Moje Miasto”. Tym razem konferencja była zatytułowana „Patroni rawickich ulic”.
W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przy tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni stalinowskiej na murze sarnowskiego Ratusza, radna Katarzyna Kociemba i radny Tomasz Organistka wspólnie z burmistrzem, w imieniu gminnego samorządu złożyli wiązankę kwiatów.
Cykliczna narada członków Rady Osiedla „Stare Miasto” poświęcona była parkowaniu pojazdów na ulicach w obrębie plant.
Przedstawiciel firmy projektowej SYSTRA w Urzędzie MGR uzgadniał szczegóły projektu dotyczącego doprowadzenia nowego zasilania dla linii kolejowej PKP w Rawiczu.
Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej i w tym też czasie w Rawiczu odbywa się wiele uroczystości patriotycznych. W poniedziałek 11 kwietnia do Rawicza zjechali się członkowie Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego 1945-1956, nazywani też żołnierzami II konspiracji.
Nauczyciele z czterech krajów Unii Europejskiej: Niemiec, Hiszpanii, Finlandii, Irlandii, reprezentujący szkoły, które w raz ze Szkołą Podstawową nr 4 w Rawiczu biorą udział w projekcie "Uczenie się przez całe życie" finansowanym z funduszu Comenius, spotkali się z burmistrzem w Ratuszu.
Na styczniowym spotkaniu rawiccy przedsiębiorcy ustalili, że będą się raz w kwartale spotykać z burmistrzem w celu dyskutowania propozycji istotnych dla kierunków rozwoju gospodarczego gminy.
W Domu Działkowca odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zielony Fort”.
U wiceburmistrza, jak co piątek, odbyła się robocza narada organizatorów Kampanii promocyjnej Plant Jana Pawła II oraz układu urbanistycznego starego miasta w Rawiczu.
W Jutrosinie na comiesięcznej naradzie spotkali się wójt, jego nowy zastępca, burmistrzowie i starostowie.
W Urzędzie MGR odbyło się szkolenie dotyczące udzielania absolutorium, prowadzone przez Teresę Juszczyńską, wieloletnią prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej, a obecnie konsultantkę WOKISS. W szkoleniu udział wzięli radni, zwłaszcza Komisji Rewizyjnej Rady MGR i urzędnicy odpowiedzialni za tworzenie i rozliczanie budżetu.
Burmistrz zaprosił właścicieli nieruchomości położonych przy ul. Ceglanej na spotkanie do Urzędu, aby pokazać koncepcję przebudowy tej drogi i poznać opinie właścicieli gruntów na temat rozwiązań komunikacyjnych na tej ulicy.
Na cyklicznym spotkaniu z redaktorami, Julita Augustyniak z GCI i DS poinformowała o zakończonych procedurach przetargowych.
Inaugurujący rozgrywki II ligi mecz żużlowy w Rawiczu, w którym zmierzyły się drużyny „Wandy” Kraków i „Kolejarza-Rawag” Rawicz, zakończył się zwycięstwem gości 48:42.
W szóstą rocznicę przejścia papieża do domu Ojca, na Plantach Jana Pawła II o godzinie 21.00 rozpoczęło się modlitewne czuwanie w Rawiczu.