Członkowie Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej uczestniczyli w zebraniach podsumowujących działalność liczącej około trzy i pół tysiąca członków spółdzielni.
Członkowie Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej uczestniczyli w zebraniach podsumowujących działalność liczącej około trzy i pół tysiąca członków spółdzielni.
Ten w Rawiczu dwuznaczny tytuł dotyczył cyklu wieczornych projekcji, polegających na wyświetlaniu w plenerze obiektów architektonicznych ze starych zdjęć lub widokówek.
W Ratuszu odbyła się konferencja na temat, jak oświetlać obiekty architektoniczne i miejsca publiczne w miastach. W seminarium uczestniczyli samorządowy z Rawicza i sąsiednich gmin.
Po całej dobie biegania zakończył się 24-godzinny Sztafetowy Bieg Plantami Jana Pawła II w ramach rozpoczętej właśnie ogólnopolskiej kampanii promującej rawickie planty.
O godz. 17.00 wystrzałem z moździerza rozpoczął się 24-godzinny bieg sztafetowy dookoła Plant Jana Pawła II, w którym wystartowało 19 ekip. Najwięcej z Rawicza, ale na ten bieg przyjechały także reprezentacje z Piły, Poznania i innych miast.
W Urzędzie MGR burmistrz T. Pawłowski przyjął Jong Dae Koo, prezesa Zarządu Heesung Electronics Poland, któremu towarzyszyli Magdalena Szafrańska, kierownik ds. administracyjnych i Mariusz Urbański, kierownik ds. personalnych.
W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości 50-lecia małżeństwa. Z uwagi na liczbę jubilatów, uroczystość odbyła się 24 i 25 maja br.
W Urzędzie MGR odbyło się spotkanie Rady Osiedla Stare Miasto, na które Maciej Osiński, przewodniczący rady osiedla zaprosił przewodniczących klubów radnych Rady MGR. Tematem spotkania była propozycja rozszerzenia strefy płatnego parkowania w obrębie plant.
Na konferencji z redaktorami lokalnych mediów zastępca burmistrza P. Domaniecki omówił przebieg zbliżających się imprez sobotnio-niedzielnych związanych z 24-godzinnym Biegiem Sztafetowym Plantami Jana Pawła II. Poprosił dziennikarzy o informowanie mieszkańców o utrudnieniach w przemieszczaniu się pieszo i samochodami z centrum na zewnątrz plant w tych dwóch dniach 28 i 29 maja br.
W V niedzielę wielkanocną, 25-lecie święceń kapłańskich obchodził ksiądz Zbigniew Uramowski, wielebny proboszcz parafii św. Katarzyny w Słupi Kapitulnej. Z tej okazji została odprawiona w kościele parafialnym uroczysta Msza Święta o godz. 12.00, której przewodniczył, dziękując Bogu za dar kapłaństwa, Czcigodny Jubilat.
Z okazji 30-lecia działalności Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na strzelnicy Bractwa Kurkowego odbyły się zawody strzeleckie.
Tradycyjnie, jak co roku w maju, Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu zorganizował na powitanie lata imprezę na terenie ROD „Zielony Fort”.
W maju mija 30. rocznica powstania Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych, który w tym roku został przemianowany na Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. W Rawiczu odbyły się uroczystości jubileuszowe, w których uczestniczyli członkowie kół z Leszna i Rawicza.
Strażacy na 115. rocznicę powstania jednostki OSP z Dębna Polskiego planują, że w centrum wsi u zbiegu ul. Rawickiej i Szymanowskiej, w miejscu, gdzie kiedyś stała stara remiza, ustawią figurę św. Floriana, patrona strażaków.
Burmistrz T. Pawłowski złożył wizytę w zakładach koreańskiej firmy Heesung Electronics Poland i rozmawiał na temat możliwości pracy dla rawickich bezrobotnych w tym przedsiębiorstwie.
Zbigniew Gąsior zorganizował pierwsze po wyborach spotkanie robocze Rawickiego Oddziału Wielkopolskiej Izby Rolniczej.
Radni opozycji, tym razem już w nieco zmniejszonym składzie, zmarnowali ostatnią szansę na wykorzystanie dokumentacji technicznej, wartej około 390 tys. zł, na budowę wschodniej obwodnicy Rawicza.
W Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę „Z kart historii rawickiego Seminarium Nauczycielskiego” przygotowaną przez Andrzeja Grafika.
Na wystawie znalazły się zdjęcia - tabla absolwentów kilku roczników, dokumenty, które przez pięć lat poszukiwań Andrzej Grafik i jego brat Ryszard zgromadzili z myślą o wydaniu monografii Seminarium Nauczycielskiego im. St. Staszica w Rawiczu.
Po kilkutygodniowej przerwie odbyło się cykliczne spotkanie burmistrzów z redaktorami lokalnych mediów. Na początku spotkania bieżące informacje o ważniejszych wydarzeniach samorządowych przekazała Julita Augustyniak z Gminnego Centrum Informacji i Konsultacji Społecznych.
Szanowny Czytelniku, trafiłeś do portalu obywatel.rawicza.pl, który jest kontynuacją działalności informacyjnej, prowadzonej przeze mnie na stronie burmistrz.rawicza.pl.
W Starej Olesznie w powiecie bolesławieckim firma ZPB Kaczmarek uruchomiła zakład pozyskiwania kruszyw "Olszna II".
W Ratuszu na zaproszenie Zygmunta Wolnego, starosty rawickiego odbyło się spotkanie Joanny Gustowskiej i Zofii Tymczuk – dyrektorów Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych z Wrocławia i Poznania z Robertem Lewandowskim, Tadeuszem Pawłowski - burmistrzami samorządów Żmigrodu i Rawicza. Ponadto w spotkaniu, które prowadził Zygmunt Wolny uczestniczył przedstawiciel starosty trzebnickiego i reprezentant gminy Góra oraz Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego Oddziału WZMiUW.
We Wronkach odbyło się spotkanie komisji przetargowej, która dokonała wyboru dostawcy energii elektrycznej dla kilku gmin i jednostek samorządowych, którzy zawiązali grupę zakupową pod szyldem firmy Creo Consulting z Poznania.
W Zielonej Wsi tradycyjnie, jak co roku po liturgicznym wspominaniu św. Floriana, patrona strażaków, które wypada w pierwszą niedzielę maja, odbyły się uroczystości z udziałem głównie strażaków z jednostek OSP gminy Rawicz.
W Sali Portretowej rawickiego Ratusza po raz dziewiąty zostały wręczone nagrody na zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolory szarości”, a w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto pokonkursową wystawę.
Wysoki poziom wód gruntowych daje się we znaki wykonawcom robót ziemnych. Mimo, że o zimowo-wiosennej powodzi już mało kto pamięta i rolnicy czekają na deszcze, to na budowach infrastruktury drogowo-kanalizacyjnej nadal wysoki poziom wody gruntowej jest sporym utrudnieniem dla wykonawców drogi ekspresowej S-5.
Przed planowanym spotkaniem w sprawie zapobiegania podwoziom i podtopieniom odbyła się wizja lokalna na naszych najbardziej kapryśnych rzeczkach.
Nietypowa pogoda jak na wiosenną, majową aurę spowodowała, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Rawiczu miały nie całkiem tradycyjny przebieg.
Uroczystości dziękczynienia w Rawiczu za beatyfikację błogosławionego Jana Pawła II, dokonaną 1 maja br. przez papieża Benedykta XVI w Rzymie, rozpoczęły się od uroczystego koncertu zespołu „Credo” w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Przed występem ks. dziekan Krzysztof Skowroński, proboszcz parafii św. A Boboli poprowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego.