Czytaj więcej...W Urzędzie MGR odbyło się spotkanie Rady Osiedla Stare Miasto, na które Maciej Osiński, przewodniczący rady osiedla zaprosił przewodniczących klubów radnych Rady MGR. Tematem spotkania była propozycja rozszerzenia strefy płatnego parkowania w obrębie plant.

Czytaj więcej...Na konferencji z redaktorami lokalnych mediów zastępca burmistrza P. Domaniecki omówił przebieg zbliżających się imprez sobotnio-niedzielnych związanych z 24-godzinnym Biegiem Sztafetowym Plantami Jana Pawła II. Poprosił dziennikarzy o informowanie mieszkańców o utrudnieniach w przemieszczaniu się pieszo i samochodami z centrum na zewnątrz plant w tych dwóch dniach 28 i 29 maja br.

Czytaj więcej...W V niedzielę wielkanocną, 25-lecie święceń kapłańskich obchodził ksiądz Zbigniew Uramowski, wielebny proboszcz parafii św. Katarzyny w Słupi Kapitulnej. Z tej okazji została odprawiona w kościele parafialnym uroczysta Msza Święta o godz. 12.00, której przewodniczył, dziękując Bogu za dar kapłaństwa, Czcigodny Jubilat.

Czytaj więcej...W maju mija 30. rocznica powstania Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych, który w tym roku został przemianowany na Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. W Rawiczu odbyły się uroczystości jubileuszowe, w których uczestniczyli członkowie kół z Leszna i Rawicza.

Czytaj więcej...Strażacy na 115. rocznicę powstania jednostki OSP z Dębna Polskiego planują, że w centrum wsi u zbiegu ul. Rawickiej i Szymanowskiej, w miejscu, gdzie kiedyś stała stara remiza, ustawią figurę św. Floriana, patrona strażaków.

Czytaj więcej...Radni opozycji, tym razem już w nieco zmniejszonym składzie, zmarnowali ostatnią szansę na wykorzystanie dokumentacji technicznej, wartej około 390 tys. zł, na budowę wschodniej obwodnicy Rawicza.

Czytaj więcej...W Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę „Z kart historii rawickiego Seminarium Nauczycielskiego” przygotowaną przez Andrzeja Grafika.
Na wystawie znalazły się zdjęcia - tabla absolwentów kilku roczników, dokumenty, które przez pięć lat poszukiwań Andrzej Grafik i jego brat Ryszard zgromadzili z myślą o wydaniu monografii Seminarium Nauczycielskiego im. St. Staszica w Rawiczu.

Czytaj więcej...Po kilkutygodniowej przerwie odbyło się cykliczne spotkanie burmistrzów z redaktorami lokalnych mediów. Na początku spotkania bieżące informacje o ważniejszych wydarzeniach samorządowych przekazała Julita Augustyniak z Gminnego Centrum Informacji i Konsultacji Społecznych.

Czytaj więcej...W Ratuszu na zaproszenie Zygmunta Wolnego, starosty rawickiego odbyło się spotkanie Joanny Gustowskiej i Zofii Tymczuk – dyrektorów Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych z Wrocławia i Poznania z Robertem Lewandowskim, Tadeuszem Pawłowski - burmistrzami samorządów Żmigrodu i Rawicza. Ponadto w spotkaniu, które prowadził Zygmunt Wolny uczestniczył przedstawiciel starosty trzebnickiego i reprezentant gminy Góra oraz Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego Oddziału WZMiUW.

Czytaj więcej...We Wronkach odbyło się spotkanie komisji przetargowej, która dokonała wyboru dostawcy energii elektrycznej dla kilku gmin i jednostek samorządowych, którzy zawiązali grupę zakupową pod szyldem firmy Creo Consulting z Poznania.

Czytaj więcej...W Zielonej Wsi tradycyjnie, jak co roku po liturgicznym wspominaniu św. Floriana, patrona strażaków, które wypada w pierwszą niedzielę maja, odbyły się uroczystości z udziałem głównie strażaków z jednostek OSP gminy Rawicz.

Czytaj więcej...W Sali Portretowej rawickiego Ratusza po raz dziewiąty zostały wręczone nagrody na zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolory szarości”, a w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto pokonkursową wystawę.

Czytaj więcej...Wysoki poziom wód gruntowych daje się we znaki wykonawcom robót ziemnych. Mimo, że o zimowo-wiosennej powodzi już mało kto pamięta i rolnicy czekają na deszcze, to na budowach infrastruktury drogowo-kanalizacyjnej nadal wysoki poziom wody gruntowej jest sporym utrudnieniem dla wykonawców drogi ekspresowej S-5.

Czytaj więcej...Uroczystości dziękczynienia w Rawiczu za beatyfikację błogosławionego Jana Pawła II, dokonaną 1 maja br. przez papieża Benedykta XVI w Rzymie, rozpoczęły się od uroczystego koncertu zespołu „Credo” w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Przed występem ks. dziekan Krzysztof Skowroński, proboszcz parafii św. A Boboli poprowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej...Rynek, 1 maja, w Święto Pracy delegacja samorządu gminnego i przedstawiciele organizacji oddali hołd zastrzelonym 19 sierpnia 1921 r. podczas manifestacji bezrobotnych, domagających się pracy i chleba.