Czytaj więcej...Zawodnicy Rawickiego Klubu Sportowego "BOCK" w składzie: Leszek Koprowicz, Jaromir Wojtasiewicz oraz Krzysztof Radzimski zdobili złoty medal i uzyskali tytuł "Zespołowy Mistrz Polski" z wynikiem 347 pkt. w konkurencji TRAP 125.

Czytaj więcej...W Dębnie Polskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Rawicz, w których udział wzięło 36 drużyn, w tym: 18 męskich, 4 kobiece, 7 chłopięcych i 7 dziewczęcych. Odbyły się trzy oceniane konkurencje: musztra, sztafeta pożarnicza 7x50 m i ćwiczenia bojowe.

Czytaj więcej...Po raz ósmy w Domu Kultury w Rawiczu odbywa się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza. W tańcach klasycznych i latynoamerykańskich na parkiecie popisywało się kilkadziesiąt par amatorskich z Poznania, Leszna i miast Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...Krystyna Zaporoska, przewodnicząca kolegium sołtysów gminy Rawicz na cykliczną naradę, oprócz naczelników wydziałów Urzędu MGR, zaprosiła przedstawiciela powiatowej weterynarii, szefa ARiMR z Miejskiej Górki, kierownika Zarządu Dróg Powiatowych, przewodniczącego zarządu powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Czytaj więcej...Cotygodniową konferencję prasową z redaktorami lokalnych mediów prowadziła Julita Augustyniak, której została powierzona funkcja rzecznika prasowego urzędu miejskiego. J. Augustyniak zanim przystąpiła do częściowego podsumowania I Etapu Kampanii Promującej Planty Jana Pawła II i układ urbanistyczny starego miasta w Rawiczu, który od strony wydatków i rozliczeń szczególnie interesuje niektórych dziennikarzy rawickich mediów, przedstawiła kilka informacji z bieżącej działalności urzędu.

Czytaj więcej...W Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy w ramach Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA. Na otwarcie przybyli artyści, których prace są zostały wyeksponowane w salach DK.

Czytaj więcej...Zakopower – gwiazda (nie tylko) tego wieczoru i na zakończenie laserowy show „Visual Sensation” Katarzyny Szubert – Electric Laser Wiolin oraz występ Kabaretu Młodych Panów i bluesowy koncert zespółu Cree z Sebastianem Riedlem, to atrakcje drugiego dnia Święta Rawicza.

Czytaj więcej...Telewizja Regionalna z Poznania w sobotnie popołudnie realizowała program „na żywo” z rawickiego Rynku, w którym przewinęło się dziewięć tematów dotyczących Rawicza. O swych dokonaniach podczas programu TVP Info mówili przedstawiciele różnych środowisk.

Czytaj więcej...Tegoroczne imprezy Święta Rawicza zostały włączone do kampanii promocyjnej Plant Jana Pawła II i układu urbanistycznego Rawicza. Stąd od 28 maja przez dziewięć kolejnych dni, a potem jeszcze od 9 do 12 czerwca zostało zaplanowanych tyle zdarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjny, ile jeszcze dotąd w Rawiczu w jednym sezonie nie było.
 

Czytaj więcej...W kościele św. Andrzeja Boboli odbył się spektakl poetycko-muzyczny „MIŁOSZ - KONCERT POLSKI”, podczas którego Olgierd Łukaszewicz, wybitny polski aktor recytował wiersze Czesława Miłosza, przeplatane utworami polskich kompozytorów zagranymi na fortepianie koncertowym Steinway and Sons przez Zofię Łałak, pianistkę biorącą udział w programie „Chopin przyjechał”.

Czytaj więcej...Na podsumowującym rok akademicki, ci słuchacze Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy byli studentami przez dwa lata otrzymali dyplomy ukończenia tego cyklu kształcenia, a pozostali świadectwa ukończenia roku akademickiego 2010/2011.