Konsorcjum składające się Przedsiębiorstwa Drogi i Ulice z Leszna oraz firmy „Mażur” z Rawicza rozpoczęło roboty budowlane na ul. Żwirowej w Rawiczu.
Konsorcjum składające się Przedsiębiorstwa Drogi i Ulice z Leszna oraz firmy „Mażur” z Rawicza rozpoczęło roboty budowlane na ul. Żwirowej w Rawiczu.
Samorządowcy powiatu rawickiego na cyklicznej naradzie starostów, wójta i burmistrzów omawiali sprawy związane z realizacją zadań z zakresu ochrony środowiska.
Po Mszy św. w kościele św. A. Boboli procesja Bożego Ciała przeszła przez Rynek do kościoła farnego.
Tematem wiodącym czerwcowej sesji była debata na temat ewentualnych przekształceń zakładów budżetowych w spółki prawa handlowego. Ale istotniejszym momentem sesji zarówno od debaty, jak i od absolutorium dla burmistrza było odwołanie skarbnika i powołanie nowego.
Uczniowie trzeciego roku Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza na uroczystym zakończeniu nauki na poziomie gimnazjalnym, w Domu Kultury otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.
W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego przedstawiciele wielkopolskich gmin, których wnioski zostały zakwalifikowane do otrzymania dotacji z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” podpisali umowy, które beneficjentom wręczyli Tomasz Bugajski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Emilia Dunal, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Zawodnicy Rawickiego Klubu Sportowego "BOCK" w składzie: Leszek Koprowicz, Jaromir Wojtasiewicz oraz Krzysztof Radzimski zdobili złoty medal i uzyskali tytuł "Zespołowy Mistrz Polski" z wynikiem 347 pkt. w konkurencji TRAP 125.
W Dębnie Polskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Rawicz, w których udział wzięło 36 drużyn, w tym: 18 męskich, 4 kobiece, 7 chłopięcych i 7 dziewczęcych. Odbyły się trzy oceniane konkurencje: musztra, sztafeta pożarnicza 7x50 m i ćwiczenia bojowe.
Po raz ósmy w Domu Kultury w Rawiczu odbywa się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza. W tańcach klasycznych i latynoamerykańskich na parkiecie popisywało się kilkadziesiąt par amatorskich z Poznania, Leszna i miast Dolnego Śląska.
Krystyna Zaporoska, przewodnicząca kolegium sołtysów gminy Rawicz na cykliczną naradę, oprócz naczelników wydziałów Urzędu MGR, zaprosiła przedstawiciela powiatowej weterynarii, szefa ARiMR z Miejskiej Górki, kierownika Zarządu Dróg Powiatowych, przewodniczącego zarządu powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej.
Cotygodniową konferencję prasową z redaktorami lokalnych mediów prowadziła Julita Augustyniak, której została powierzona funkcja rzecznika prasowego urzędu miejskiego. J. Augustyniak zanim przystąpiła do częściowego podsumowania I Etapu Kampanii Promującej Planty Jana Pawła II i układ urbanistyczny starego miasta w Rawiczu, który od strony wydatków i rozliczeń szczególnie interesuje niektórych dziennikarzy rawickich mediów, przedstawiła kilka informacji z bieżącej działalności urzędu.
Członkowie i sympatycy Porozumienia Samorządowego uczestniczyli w turnieju strzeleckim. Strzelano z kbks do zapadek oraz do okazjonalnej tarczy drewnianej. Wyniki zawodów na stronie www.ps.rawicza.pl
W Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy w ramach Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA. Na otwarcie przybyli artyści, których prace są zostały wyeksponowane w salach DK.
W piwnicy Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze rawickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Sprawozdanie z działalności koła przedstawił prezes Roman Szczeszek.
Zakopower – gwiazda (nie tylko) tego wieczoru i na zakończenie laserowy show „Visual Sensation” Katarzyny Szubert – Electric Laser Wiolin oraz występ Kabaretu Młodych Panów i bluesowy koncert zespółu Cree z Sebastianem Riedlem, to atrakcje drugiego dnia Święta Rawicza.
Szesnastu zapaleńców, głównie z Leszna i Rawicza, quadami ścigało się na stadionie im. F. Kapały w Rawiczu.
Po raz dziewiąty odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami jedno i parokonnymi. Na torze ścigały się zarówno kuce, jak i konie duże.
Telewizja Regionalna z Poznania w sobotnie popołudnie realizowała program „na żywo” z rawickiego Rynku, w którym przewinęło się dziewięć tematów dotyczących Rawicza. O swych dokonaniach podczas programu TVP Info mówili przedstawiciele różnych środowisk.
Tegoroczne imprezy Święta Rawicza zostały włączone do kampanii promocyjnej Plant Jana Pawła II i układu urbanistycznego Rawicza. Stąd od 28 maja przez dziewięć kolejnych dni, a potem jeszcze od 9 do 12 czerwca zostało zaplanowanych tyle zdarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjny, ile jeszcze dotąd w Rawiczu w jednym sezonie nie było.
Nowy sołtys Łaszczyna Andrzej Wróblewski postawił sobie zadanie „rozruszać” wieś i zaczął od organizacji Dznia Dziecka, gdzie na imprezę przyszło wiele nie tylko dzieci, ale także zaciekawieni dorośli.
W kościele św. Andrzeja Boboli odbył się spektakl poetycko-muzyczny „MIŁOSZ - KONCERT POLSKI”, podczas którego Olgierd Łukaszewicz, wybitny polski aktor recytował wiersze Czesława Miłosza, przeplatane utworami polskich kompozytorów zagranymi na fortepianie koncertowym Steinway and Sons przez Zofię Łałak, pianistkę biorącą udział w programie „Chopin przyjechał”.
Na strzelnicy przy parku Domu Kultury dzieci pracowników Urzędu MGR uczestniczyły w zabawie z okazji Dnia Dziecka.