Radni na nieplanowanej sesji podjęli jedną uchwałę o utworzeniu dodatkowych, zamkniętych obwodów głosowania do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych.
Radni na nieplanowanej sesji podjęli jedną uchwałę o utworzeniu dodatkowych, zamkniętych obwodów głosowania do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych.
W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy informacją skierowaną do przedsiębiorców i w tym tygodniu również od takiej rozpoczniemy – poinformowała na początku spotkania z dziennikarzami Julita Augustyniak, rzecznik prasowy UMGR.
W Łąkcie sołtys Ryszard Materkowski wraz z Władysławą Czajkowską, dyrektorem OPS zorganizowali dla dzieci wsi Hazów "Baloniadę". Organizatorów wspierali członkowie powstającego stowarzyszenia hazackiego, Leszek i Danuta Skupinowie.
Przy drodze powiatowej w Sarnówce przebudowywana jest zatoka autobusowa.
Od czerwca trwają prace budowlane na ul. Żwirowej. Widać już zarysy jezdni drogi Żwirowej, łączącej ul. Spokojną z ul. Piłsudskiego, oraz parkingów, które powstaną przy cmentarzu.
Rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Zawadach, inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”.
Gminna inauguracja roku szkolnego odbędzie się 1 września w Zielonej Wsi. Uroczystości rozpoczną się o 10.15 w odremontowanej świetlicy wiejskiej.
Komisja przetargowa 4 lipca wybrała konsorcjum składające się z Zakładu Robót Ogrodniczych SPIRAEA w Lesznie i z firmy PanproSport z Warszawy na wykonawcę budowy Orlika przy Szkole Podstawowej nr 5 w Sarnowie.
Trwa remont dachu na kościele św. Andrzeja Apostoła w Sarnowie. Ks. dr Marian Grzegorowski, od 1982 r. proboszcz sarnowskiej parafii, kilka lat zabiegał o wyremontowanie dachu świątyni.
Po ostatnich intensywnych opadach deszczu, na skrzyżowaniu ul. Miłej z ul. Letnią, pod jednym z samochodów ciężarowych firmy Luks zapadł się asfalt.
W ramach akcji czyszczenia rowów gmina zatrudniła 4 pracowników interwencyjnych z Urzędu Pracy. Nadzór nad pracami prowadzi pracownik Wydziału Gospodarki Gruntami. Gmina wyposażyła pracujących w sprzęt oraz odzież. Prace ruszyły tydzień temu.
Od piątku pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich, po kilkumiesięcznej banicji spowodowanej remontem pomieszczeń biurowych, powrócili do pracy na swoje miejsce.
W tym roku, 10 września OSP w Sarnowie będzie obchodzić stulecie powstania. Na tę okazję burmistrz Rawicza ufundował jednostce nowy sztandar.
W Ratuszu Jacek Jarczewski, st. kustosz Muzeum Ziemi Rawickiej dokonał otwarcia wystawy malarstwa i rzeźby w ramach VI Biennale Sztuki Europejskiej.
Julita Augustyniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego na spotkaniu z redaktorami lokalnych mediów poinformowała o ostatnich wydarzeniach w gminie Rawicz.
Organizatorem dożynek powiatowych w 2011 r. była Pakosław. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Dziękczynną w kościele parafialnym odprawioną przez ks. proboszcza Macieja Kuczmę, w koncelebrze z ks. Stanisławem Matuszczakiem, dziekanem dekanatu dublińskiego oraz ks. seniorem kanonikiem Ryszardem Kurpiszem.
Organizatorem gminnych dożynek w 2011 r. było sołectwo w Słupi Kapitulnej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Dziękczynną w kościele św. Katarzyny odprawioną przez ks. Zbigniewa Uramowskiego, proboszcza słupeckiej parafii w koncelebrze z ks. dziekanem Krzysztofem Skowrońskim.
W hali TRAPEZ w Lesznie odbył się Okręgowy Dzień Działkowca, na który przybyli przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całej Wielkopolski. Organizatorem spotkania był Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu.
Rawicka Policja otrzymała od gminnego samorządu nowoczesny przyrząd „Alko-blow” do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
W 90. rocznicę krwawych wydarzeń na rynku rawickim, przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego wraz z delegacjami kombatantów złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą na Ratuszu, upamiętniającą zastrzelonych 19 sierpnia 1921 r. manifestantów.
W ubiegły czwartek burmistrz i pani skarbnik w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego podpisali aneks do umowy na budowę świetlicy w Zawadach.
Cykliczne spotkanie włodarzy gmin i wicestarosty powiatu rawickiego odbyło się w Urzędzie Gminy w Miejskiej Górce. Gospodarzem spotkania był Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.
W Masłowie burmistrz spotkał się z mieszkańcami ul. Śląskiej. Rozmowy dotyczyły kwestii odtworzenia chodnika po budowie kanalizacji.
W Zielonej Wsi Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z sołeckimi działaczami zorganizował II Hazacki Turniej Wsi w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla mieszkańców Zielonej Wsi, Wydaw, Łąkty, Ugody, Zawad, Sikorzyna, Stwolna.
W 91. rocznicę bitwy warszawskiej wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego wraz z reprezentantami Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i środowisk kombatanckich złożyli kwiaty przy pomniku stojącym przed obiektami dawnych koszar wojskowych.
Po raz jedenasty w Szymanowie sołtys Stanisław Robaszewski z Radą Sołecką zorganizowali przegląd zespołów folklorystycznych.
Na terenie po byłym poligonie wojskowym odbyło się oddanie do użytku strzelnicy, która dwa lata temu została zamknięta z uwagi na to, że podczas strzelań niektóre pociski rykoszetem wydostawały się poza teren strzelnicy i stanowiły potencjalne zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu strzelnicy.