Czytaj więcej...Komisja przetargowa 4 lipca wybrała konsorcjum składające się z Zakładu Robót Ogrodniczych SPIRAEA w Lesznie i z firmy PanproSport z Warszawy na wykonawcę budowy Orlika przy Szkole Podstawowej nr 5 w Sarnowie.

Czytaj więcej...W ramach akcji czyszczenia rowów gmina zatrudniła 4 pracowników interwencyjnych z Urzędu Pracy. Nadzór nad pracami prowadzi pracownik Wydziału Gospodarki Gruntami. Gmina wyposażyła pracujących w sprzęt oraz odzież. Prace ruszyły tydzień temu.

Czytaj więcej...Od piątku pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich, po kilkumiesięcznej banicji spowodowanej remontem pomieszczeń biurowych, powrócili do pracy na swoje miejsce.

Czytaj więcej...Organizatorem dożynek powiatowych w 2011 r. była Pakosław. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Dziękczynną w kościele parafialnym odprawioną przez ks. proboszcza Macieja Kuczmę, w koncelebrze z ks. Stanisławem Matuszczakiem, dziekanem dekanatu dublińskiego oraz ks. seniorem kanonikiem Ryszardem Kurpiszem.

Czytaj więcej...Organizatorem gminnych dożynek w 2011 r. było sołectwo w Słupi Kapitulnej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Dziękczynną w kościele św. Katarzyny odprawioną przez ks. Zbigniewa Uramowskiego, proboszcza słupeckiej parafii w koncelebrze z ks. dziekanem Krzysztofem Skowrońskim.

Czytaj więcej...W hali TRAPEZ w Lesznie odbył się Okręgowy Dzień Działkowca, na który przybyli przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całej Wielkopolski. Organizatorem spotkania był Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu.

Czytaj więcej...W 90. rocznicę krwawych wydarzeń na rynku rawickim, przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego wraz z delegacjami kombatantów złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą na Ratuszu, upamiętniającą zastrzelonych 19 sierpnia 1921 r. manifestantów.

Czytaj więcej...W Zielonej Wsi Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z sołeckimi działaczami zorganizował II Hazacki Turniej Wsi w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla mieszkańców Zielonej Wsi, Wydaw, Łąkty, Ugody, Zawad, Sikorzyna, Stwolna.

Czytaj więcej...W 91. rocznicę bitwy warszawskiej wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego wraz z reprezentantami Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i środowisk kombatanckich złożyli kwiaty przy pomniku stojącym przed obiektami dawnych koszar wojskowych.

Czytaj więcej...Na terenie po byłym poligonie wojskowym odbyło się oddanie do użytku strzelnicy, która dwa lata temu została zamknięta z uwagi na to, że podczas strzelań niektóre pociski rykoszetem wydostawały się poza teren strzelnicy i stanowiły potencjalne zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu strzelnicy.