Czytaj więcej...We wrześniu na zebraniach wiejskich mieszkańcy planują wydatki z funduszu sołeckiego w poszczególnych sołectwach na zadania w 2012 r. Do podziału we wszystkich 22 sołectwach jest około 254 tys. zł, a w poszczególnych sołectwach wysokość funduszu zależy od ilości mieszkańców.

Czytaj więcej...Do 15 października konsorcjum składające się z dwóch firm: Leszczyńskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Lesznie oraz Zakładu Usług Ogólnobudowlanych „MAŻUR” z Rawicza zakończą budowę ul. Żwirowej.

Czytaj więcej...Rzecznik prasowy Urzędu MGR poruszyła na konferencji trzy tematy. J. Augustyniak poinformowała o sposobie naliczania uchwalonych przez Radę MGR adiacentach i omówiła sprawy związane z wyprawką szkolną.

Czytaj więcej...W XVII edycji turnieju o Puchar Burmistrza Rawicza zrezygnowano z maczu indywidualnego na rzecz rywalizacji par, więc zdobywcami pucharu została dwójka żużlowców. Na stadionie im. Floriana Kapały tryumfowała para Stanisław Burza - Robert Miśkowiak z dorobkiem 22 punktów.

Czytaj więcej...W ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, Zakład Budowlany „ELIOS II” z Krobi realizuje zagospodarowanie ogródka rekreacyjnego „Sołecki zakątek” w Kątach wraz z budową świetlicy z konstrukcji drewnianej.