Czytaj więcej...Fani żużla na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu obejrzeli wyjątkowo wyrównane zawody na zakończenie sezonu. Choć był to turniej, który ma towarzyski charakter, to zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt.

Czytaj więcej...W Żylicach odbyła się impreza integracyjna "Sąsiedzka Pyra", zorganizowana zgodnie z hasłem „Razem łatwiej” przez sołtysów wsi: Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żołędnica, Żylice.

Czytaj więcej...

Prowadzący program „Twój wybór - Twoja szansa”, na zakończenie projektu "Otwórzmy się na świat", podsumowali dwuletnią działalność podczas integracyjnej imprezy plenerowej w stylu country, zorganizowanej w stadninie koni „Lachera” w Dębnie (zwanym u nas Dębnem Niemieckim).

Czytaj więcej...Głównym punktem obrad wrześniowej sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz było podjecie uchwały w sprawie przekształcenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu, działającego do tej pory jako zakład budżetowy, w jednoosobową gminną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czytaj więcej...Firma Eka Bruk z Rawicza na miesiąc przed terminem wykonała parking przy ul. Mikołajewicza. Zgodnie z harmonogramem parking miał być gotowy do 30 października br., ale prace zakończono 25 września.

Czytaj więcej...Przedłuży się o miesiąc budowa kanalizacji i drogi na ul. Ceglanej. Wykonawca inwestycji, firma z Grabonoga wystapiła o przedłużenie terminu realizacji zadania do końca października.

Czytaj więcej...Grupa rekonstrukcyjna Walhalla na Rynku odtworzyła spotkanie Karola XII, króla Szwecji ze Stanisławem Leszczyńskim, wojewodą wielkopolskim, jakie mogło się wydarzyć w 1704 roku w Rawiczu.

Czytaj więcej...Na zakończenie cyklu imprez promujących rawickie planty Jana Pawła II i układ urbanistyczny centrum Rawicza, w Ratuszu odbyła się konferencja zatytułowana „Rozwiązywanie problemów urbanistycznych i komunikacyjnych w miastach posiadających dawne fortyfikacje miejskie”.

Czytaj więcej...W Urzędzie MGR odbyło się spotkanie projektantów opracowujących dokumentację projektową na budowę ulic: Dożynkowej, Szklarniowej, Sadowniczej, Owocowej i Łąkowej oraz drogi zbiorczej we wsi Sierakowo z pracownikami wydziałów GGPPiOŚ oraz IT.

Czytaj więcej...Do sali sesyjnej UMGR przybyło prawie stu mieszkańców centrum Rawicza. Obecni mieszkańcy na sali, których liczba po każdej turze wyborów topniała, wybierali, wybierali, wybierali i wybrało Radę Osiedla „Stare Miasto”. Procedury wybierania 15 członków rady trwały ponad 4 godz.

Czytaj więcej...W Łaszczynie MG OPS, wspólnie z tamtejszą radą sołecką pod przewodnictwem sołtysa Andrzeja Wróblewskiego, zorganizował imprezę integracyjną „Pożegnanie lata - Tęczowe wakacje” dla mieszkańców wsi: Dąbrówka, Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żołędnica i Żylice.