Czytaj więcej...Najważniejszym punktem obrad październikowej sesji Rady MGR było ustalenie wysokości podatków na 2013 r. Radni otrzymali pisemną ogólną informację o podatkach i opłatach lokalnych, którą opracował Bartosz Kuczyński, kierownik Referatu Podatków i Opłat.

Czytaj więcej...O inwestycjach zrealizowanych i tych, które zostaną zaproponowane Radzie MGR na 2013 r. mówił w piątek na cotygodniowym spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Tadeusz Pawłowski.

Czytaj więcej...Leszek Wojtasiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z pracownikami Departamentu Polityki Regionalnej UMWW na spotkaniu z prezydentami starostami i burmistrzami miast powiatowych w Poznaniu przedstawił założenia wykorzystania środków unijnych w okresie 2014-2020.

Czytaj więcej...Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej konferencji, rzecznik prasowy Julita Augustyniak, cotygodniowe spotkanie z dziennikarzami rozpoczęła od informacji o planowanych na przyszły rok remontach w szkołach. O szczegółach dopowiedział wiceburmistrz Piotr Domaniecki. Generalnie w pierwszej kolejności brane są pod uwagę te szkoły, w których gmina musi spełnić zalecenia pokontrolne.

Czytaj więcej...Podczas konferencji pt.: „Sztuka jako forma terapii seniorów”, zorganizowanej z okazji 5-lecia Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Wincenty Figielek, prezes RUTW został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla Gminy Rawicz” wraz ze statuetką „Niedźwiedzia”.

Czytaj więcej...Zbliżają się ku końcowi terminy zakończenia robót na trzech inwestycjach drogowych. Dobiegła końca budowa ul. Ceglanej, trwają roboty na ul. Leśnej i ul. Wzgórze w Rawiczu. Niestety skończył się, miejmy nadzieję że chwilowo, okres sprzyjających warunków pogodowych dla robót przy budowie dróg.

Czytaj więcej...W Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie odbyło się dwudniowe Wielkopolskie Forum Inwestycyjne, skierowane do wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz pracowników urzędów odpowiedzialnych za pozyskiwanie i obsługę inwestorów.

Czytaj więcej...Paweł Anders, sekretarz redakcji kwartalnika „Kronika Wielkopolski” spotkał się w Urzędzie MGR z burmistrzem w celu omówienia zawartości kolejnego numeru tego periodyka, w którym znajdą się materiały o Rawiczu.

Czytaj więcej...Najpierw we wtorek 23 października br., Urząd MG Rawicz odwiedziły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Dąbrówce, a następnego dnia w środę wizytę złożyły starsze przedszkolaki z prywatnego Przedszkola Krystyny Bidowaniec.

Czytaj więcej...W tym roku Zakład Usług Komunalnych odzyskał 42 mieszkania komunalne. To więcej mieszkań do zasiedlenia dla przyszłych najemców, aniżeli kilka lat temu było planowanych do wybudowania. W okresie lat 2012 i 2013 planowano wybudować 24 - 36 mieszkań.

W budżecie na 2012 r. Rada MGR uchwaliła zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa oświetlenia we wsi Szymanowo (ulice Kowalikowa, Floriana Kapały, Szczęśliwa) oraz uzupełnienie brakującego oświetleniach we wsi: Dębno, Załęcze, Słupia Kapitulna, Zielona Wieś, Ugoda, Łąkta, Żołędnica, Konarzewo i przeznaczyła na te zadania 231.600 zł.

Czytaj więcej...Aneta Karosz, prezes Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Gostyniu zaprosiła przedstawicieli udziałowców, współpracowników i beneficjentów do Dolska na uroczystą konferencję w 10. rocznicę działalności funduszu.

Na cotygodniowej, wtorkowej naradzie burmistrza z naczelnikami wydziałów doprecyzowany był projekt budżetu na 2013 r. Pani Arleta Przydrożna, skarbnik gminy przedstawiała możliwości sfinansowania wydatków inwestycyjnych gminy i omówiła zagrożenia wynikające z rosnących corocznie wydatków bieżących.

Czytaj więcej...Podczas cyklicznego spotkania samorządowców powiatu rawickiego, odbywającego się tym razem w Bojanowie, głównym tematem był obowiązek przejęcia przez gminy „starych” odcinków dróg krajowych po wybudowaniu drogi ekspresowej S5 i obwodnicy DK 36.

Czytaj więcej...W dniu liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II, w 34 rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu w Rawiczu odbyły się uroczystości upamiętniające dzieło JPII.

Czytaj więcej...W kinie „Promień” odbyło się spotkanie zawodniczek uczestniczących w olimpiadach w Londynie, złotej medalistki w skoku w dal na paraolimpiadzie - Karoliny Kucharczyk i srebrnej zawodniczki na olimpiadzie w rzucie młotem - Anity Włodarczyk.

Czytaj więcej...W sarnowskim Ratuszu, Marek Wróblewski, przewodniczący komitetu obchodów 750-lecia Sarnowy dokonał podsumowania imprez zorganizowanych 21, 22 i 23 września br. z okazji 750-lecia pierwszej udokumentowanej wzmianki o Sarnowie jako mieście.

Czytaj więcej...W ubiegłym tygodniu Joanna Stańko, redaktorka „Życia Rawicza” w rozmowie telefonicznej z burmistrzem usilnie dopytywała, czy do budżetu na 2013 r. została wprowadzona przebudowa ul. Glinki. Do takich interwencji trzeba podchodzić z ogromną dozą nieufności, bo najczęściej sprawy nie są tak jednoznaczne, jakby chciała widzieć to redaktorka, a niekiedy mają drugie dno.

Czytaj więcej...Na zaproszenie starosty milickiego na spotkaniu w auli tamtejszego liceum, przedstawiciele dziewięciu powiatów Dolnego Śląska i Wielkopolski dyskutowali o tym, jak zapobiec zniesieniu sądów, które z dniem 1 stycznia 2013 r. nastąpi po wprowadzeniu w życie rozporządzenia ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. W spotkaniu udział wzięli prezesi sądów oraz poseł na Sejm RP Marek Łapiński.

Czytaj więcej...Informację o działalności samorządu gminnego przedstawiła Julita Augustyniak, rzecznik prasowy gminy w poniedziałek 1 października 2012 r. Na wniosek redaktorów, od piątku 12.10.2012 r., spotkania burmistrzów z dziennikarzami będą się odbywać w piątki o godz. 10.00.