Czytaj więcej...WGimnazjum w Sierakowie, przed rocznym zgromadzeniem członków Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wykład pt.: "Współczesna Mongolia - kraj optymistycznych perspektyw rozwojowych" wygłosił Zbigniew Kulak, były ambasador RP w Mongolii.

Czytaj więcej...Na konferencji omówione zostały sprawy związane z opieką weterynaryjną, jaka będzie wykonywana przez okres jednego roku. Ponadto poinformowano o kolejnych czynnościach związanych z likwidowaniem ogródków działkowych przy ul. Spokojnej. Na konferencji burmistrz przedstawił projekt nowego studium zagospodarowania przestrzennego gminy.

Czytaj więcej...13 kwietnia został ustanowiony przez Sejm Dniem Pamięci Ofiar Katania. W 73. rocznicę zbrodni katyńskiej przedstawiciele rawickiego samorządu na Sarnowskim Rynku złożyli wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą Józefa Skwarę i Edmunda Bądke, ofiary zbrodni stalinowskiej, zamordowane w Kozielsku i Starobielsku.

Czytaj więcej...S

potkanie z dziennikarzami było poświęcone nie tylko informacjom, co wydarzy się w gminie w najbliższym czasie, ale burmistrz także próbował „wyprostować” szum medialny związany z cenami usług, jakie Zakład Wodociągów i Kanalizacji wprowadzi od 1 maja 2013 r.

Czytaj więcej...W sali Widowiskowej Domu Kultury pensjonariusze i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu obchodzili jubileusz 15-lecia działalności. Na początku uroczystości historię i działalność ŚDS przedstawiła Edyta Naskręt, kierowniczka placówki.

Czytaj więcej...Zokazji 90-lecia sportu w Rawiczu w Muzeum Ziemi Rawickiej odbył się wernisaż wystawy, na której wystawiono trofea, pamiątki i materiały ikonograficzne z historii rawickiego sportu. Otwarcia wystawy dokonał prof. Jacek Jarczewski, dyrektor MZR, który przedstawił krótką informację na temat funkcjonowania sportu w Rawiczu w poszczególnych okresach w historii miasta.

 

Czytaj więcej...Wstarostwie odbyło się spotkanie samorządowców powiatu rawickiego z Jerzym Krigerem, dyrektorem Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego w sprawie rozkładu jazdy PKP, jaki będzie obowiązywał od połowy kwietnia br.

Czytaj więcej...Pani Helena Hamrol, z domu Michałowicz, obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. W uroczystości rodzinnej brali udział licznie przybyli bliżsi i dalsi krewni jubilatki.

Czytaj więcej...Na 30. sesji, zwołanej w trybie nadzwyczajnym, w porządku obrad znalazły się, oprócz uchwały dotyczącej zmiany w regulaminie smieciowym i uchwały o zatwierdzeniu taryf wodociągowych, uchwała dotycząca zatwierdzenia Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych ZWiK na lata 2013-2015 oraz zmiany do WPF i budżetu gminy na 2013 r.