Czytaj więcej...WUrzędzie MGR burmistrz spotkał się z przedstawicielami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park. Od zmiany w tym roku składu zarządu to już kolejna wizyta przedstawicieli Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST PARK" Spółki z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.

Czytaj więcej...Na konferencji burmistrz T. Pawłowski zaapelował do właścicieli samochodów parkujących na tych ulicach w centrum Rawicza, których do tej pory nie udało się skutecznie posprzątać po zimie. Chodzi głównie o jednokierunkowe ulice w obrębie plant, na których stale parkują samochody.

Czytaj więcej...Konferencja dotyczyła głównie organizacji 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, który zostanie przeprowadzony w dniach 18 i 19 maja 2013 r. na kilku arenach sportowych. Główna sportowa konkurencja, od organizacji której trzy lata temu rozpoczął się festiwal sportu w Rawiczu odbędzie się na rawickich plantach.

Czytaj więcej...W 1930 r. marszałek Józef Piłsudski dla uczniów Korpusu Kadetów nr 1 we Lwowie ustanowił dzień 21 maja „Świętem Kadetów”, a w 1933 roku zezwolił szkole na używanie nazwy: Korpus Kadetów nr 1 Marszałka Józefa Piłsudskiego we Lwowie, bo ten Korpus uznawał za swój.

Czytaj więcej...Zawody w drugim dniu 24-godzinnego Festiwalu Sportu zakończyły się po godz. 17.00. Potem na Rynku odbyło się wręczenie nagród i medali dla zawodników biorących udział w zmaganiach na wszystkich arenach sportowych.

 

Czytaj więcej...W tym roku wypada 90. rocznica działalności organizacji i stowarzyszeń sportowych w Rawiczu. Dlatego też burmistrzowie spotykają się z zarządami rawickich klubów sportowych w celu omówienia zaplanowanych imprez z okazji tej rocznicy.

Czytaj więcej...Około godziny szesnastej, prologiem rozpoczął się III Rawicki Festiwal Sportu. Zmagania sportowców w 24-godzinnym Rawickim Festiwalu Sportu poprzedził bieg przedszkolaków i marsz kijkarzy. W przemarszu udział wzięli także wolontariusze kampanii "Drugie życie". O godzinie 17.00, po wystrzale z repliki moździerza, tradycyjnie usytuowanego przed Fisigórką, rozpoczęły się zawody na wszystkich festiwalowych arenach.

Czytaj więcej...W południe na placu Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości brali udział strażacy KP PSP ze sztandarem jednostki, pracownicy cywilni, komendanci ościennych jednostek PSP oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, służb i instytucji współpracujących zawodowo z PSP.

Czytaj więcej... Rynek, 1 maja, w Święto Pracy delegacje samorządu gminnego i powiatowego oddały hołd zastrzelonym 19 sierpnia 1921 r. podczas manifestacji bezrobotnych, domagających się pracy i chleba.