Czytaj więcej...Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu, Wielkopolski Związek Pracodawców i Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji wyróżniło Firmę Bracia Kowalscy STOLARSTWO z Szymanowa Certyfikatem „Firma Godna Polecenia”. Certyfikat z rąk prof. Tadeusza Mendela, rektora PWSB odbierali Robert i Karol Kowalscy, właściciele firmy.

Czytaj więcej...Burmistrz unieważnił przetarg na budowę boiska w Szkole Podstawowej nr 3. Powodem unieważnienia przetargu były wysokie ceny trzech złożonych ofert, które zawierały się od około 1 mln 100 tys. zł do ok. 1 mln 800 tys. zł.

Czytaj więcej...Dla upamiętnienia ofiar „krwawego piątku”, protestujących bezrobotnych, którzy zginęli podczas manifestacji głodowych na rawickim Rynku, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej zastrzelonych podczas zajść w sierpniu 1921 r.

Czytaj więcej...WWojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu burmistrz i pani skarbnik podpisali prawdopodobnie już ostatni aneks do umowy w celu rozliczenia budowy kanalizacji w Masłowie etap III i IV i w Szymanowie.

Czytaj więcej...W Szymanowie odbył się 12 Przegląd Kapel Ludowych im. Anny i Franciszka Brzeskotów, który od początku organizowany jest przez Radę Sołecką i sołtysa Stanisława Robaszewskiego wspólnie z Zespołem Wisieloki.

Czytaj więcej...Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość zorganizowali spotkanie dotyczące przyszłości specjalnych stref ekonomicznych, na którym rozpoczęto konsultacje strategii rozwoju WSSE na najbliższe lata.

 

Czytaj więcej...Tradycyjnie w południe przed pomnikiem na terenie byłej jednostki wojskowej oraz przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na Plantach Jana Pawła II, w święto Wojska Poskiego delegacje samorządu powiatowego i gminnego złożyły wiązanki kwiatów.