WW dniu dzisiejszym zakończyło się głosowanie mieszkańców gminy Rawicz na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2014 r. Komisja policzyła oddane głosy i usystematyzowała zadania w kolejności malejącej, od tego który uzyskał najwięcej głosów.

Czytaj więcej...N a ostatniej sesji Rady MGR radny Zbigniew Lubawy zwrócił się z pytaniem do radnego Grzegorza Kubika, na jakiej podstawie twierdzi, że budżet gminy Rawicz miałby się „zawalić”, czy też zapaść, gdyby gmina w 2010 r. przystąpiła do budowy wschodniej obwodnicy Rawicza?

 

Czytaj więcej...W wypełnionej po brzegi sali Widowiskowej Domu Kultury spotkali się seniorzy na imprezie z okazji Gminnego Dnia Seniora. Spotkanie odbyło się po raz dwunasty, to już tradycja.

 

Czytaj więcej...W Starym Mieście Urząd Marszałkowski zorganizował IV Wielkopolskie Forum Aktywności Inwestycyjnej, którego głównym punktem była dyskusja panelowa na temat promocji inwestycyjnej województwa wielkopolskiego skierowana na rynki zagraniczne.

Czytaj więcej...Wrawickim Ratuszu odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego ,,Namaluj nasz świat. Niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży”, którego organizatorem było Stowarzyszenie ,,Wsparcie dla każdego” w Pakosławiu oraz Muzeum Ziemi Rawickiej. Konkurs współfinansowany był ze środków samorządu województwa wielkopolskiego.

 

Czytaj więcej...Europejski Instytut Jakości przyznał Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handowo-Usługowemu Piekarnia Ciastkarnia J.P. Kortylewscy, A. Danek S.C. z Zielonej Wsi Certyfikat Europejskiego Systemu Wyróżnień i Nagród Jakości, potwierdzając uzyskanie tytułu „Lidera Programu Kompleksowego Zarządzania Jakością”.