Czytaj więcej...Meczem pomiędzy Kolejarzem Rawicz, a Victorią Piła na stadionie im. Floriana Kapały, zostały zainaugurowane zawody żużlowe II ligi w Rawiczu. Tydzień wcześniej Kolejarz na wyjeździe z Ostrovią poniósł porażkę 58:32. Inauguracja w Rawiczu była udana, bo Kolejarz z Victorią Piła wygrał 48:42.

Czytaj więcej...ZJutrosina do Bojanowa przebiegała sztafeta biegaczy, składająca się z żołnierzy 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy dla uczczenia pamięci gen. broni Tadeusza Buka, już po raz czwarty pokonali trasę ze Spały do Żagania.

Czytaj więcej...Uburmistrza odbyła się narada, na której naczelnicy i przedstawiciele jednostek samorządowych omawiali zaakcentowanie ważnych rocznic przypadających w tym roku.

Czytaj więcej...W 74. rocznicę zbrodni katyńskiej przedstawiciele rawickiego samorządu w południe złożyli wiązankę kwiatów na Sarnowskim Rynku przed tablicą upamiętniającą Józefa Skwarę i Edmunda Bądke, ofiary zbrodni stalinowskiej, zamordowane w Kozielsku i Starobielsku.

Czytaj więcej...W Domu Kultury odbyła się Konferencja z cyklu „Kocham Moje Miasto”, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Rawicza, przy współudziale Koła SKKT przy SP nr 3 w Rawiczu, Domu Kultury i Rawickiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...Przedstawiciele firmy San Leon, która w 2012 wykonała na terenie gminy i okolic badania geofizyczne w poszukiwaniu węglowodorów, głównie gazu konwencjonalnego, poinformowali burmistrza, że przystąpią wkrótce do wykonania odwiertu próbnego w celu potwierdzenia wyników tamtych badań.

Czytaj więcej...W okresie pomiędzy kalendarzową wiosną, a świętami Wielkanocnymi, w restauracji „Sportowa”, tradycyjnie od wielu lat spotkają się emeryci i renciści, którzy przeszli na zaopatrzenie emerytalne z Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz.

Czytaj więcej...We wtorkowe popołudnie służby ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej przeprowadziły ćwiczenia, które polegały na udzieleniu pierwszej pomocy oraz ewakuacji rannych po pozorowanym wypadku drogowym na obwodnicy drogi krajowej DK-36.

Czytaj więcej...W niedzielę, 6 kwietnia 2014r., Abp Stanisław Gądecki poświęcił kościół pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu. Proboszczem tej parafii od dwunastu lat jest ks. kanonik Marek Frąszczak, wcześniej wikariusz parafii farnej w Rawiczu. Stąd w uroczystości konsekracji kościoła udział brali goście z Rawicza.

 

Czytaj więcej...Trwają roboty przy budowie sali sportowej na terenie Szkoły Podstawowej w Masłowie. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w sprawie ewentualnego dofinansowania tej inwestycji ze środków na rozwój bazy sportowej.

Czytaj więcej...Zakończyła się budowa łącznika od ronda na ul. Leśnej w Sierakowie do ul. Kalickiego w Rawiczu. Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD wybudowało odcinek drogi o długości około 140 m. Zakończenie prac miało nastąpić do 30 maja 2014 r.