Czytaj więcej... Po raz trzeci na różnych arenach w Rawiczu zawodnicy będą zmagali się przez 24 godz. w kilku dyscyplinach sportowych. 24-godzinny III Rawicki Festiwal Sportu wystartuje w sobotę 17 maja od godziny 16.00, a zakończy się w niedzielę koncertem zespołu Blue Café, który rozpocznie się o godz. 20.00.

 

Czytaj więcej... Uroczyste obchody święta strażaków odbyły się tradycyjnie w Zielonej Wsi, w parafii pod wezwaniem św. Floriana. Uroczystość strażaków jednostek OSP gminy Rawicz połączona była z poświęceniem nowego dachu na tej hazackiej świątyni.

Czytaj więcej...Uroczystości w 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. złożone zostały wiązanki kwiatów na rawickich plantach przed pomnikiem św. Jana Pawła II oraz na Placu Wolności przed statuą Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej...Nna placu Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości brali udział strażacy KP PSP ze sztandarem jednostki, pracownicy cywilni, komendanci ościennych jednostek PSP oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, służb i instytucji współpracujących zawodowo z PSP.

Czytaj więcej... Do Rawicza zawitały znaki Światowych Dni Młodzieży. 13 kwietnia 2014 r., podczas Światowego Dnia Młodzieży na Placu św. Piotra w Watykanie Papież Franciszek przekazał polskiej delegacji symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikonę Salus Populi Romani, dar Jana Pawła II, przekazany w 1984 r.

Czytaj więcej... Rynek, w Święto Pracy 1 maja, zgodnie z wieloletnią tradycją, delegacje samorządu gminnego i powiatowego oddały hołd siedmiu zastrzelonym bezrobotnym podczas "rozruchów głodowych", które na Rynku odbyły się 19 sierpnia 1921 r.