Członkowie Rady Osiedla "Stare Miasto" debatowali o zadaniach, które zamierzają realizować z budżetu na przyszły rok.
Członkowie Rady Osiedla "Stare Miasto" debatowali o zadaniach, które zamierzają realizować z budżetu na przyszły rok.
Rada sołecka przyszłoroczny budżet sołecki przeznaczyła na utrzymanie wiejskich dróg gminnych.
Budowa odcinka drogi od ul. Kamińskiego do ronda "Żołnierzy Wyklętych" na ul. Armii Krajowej i ul. Ceglanej przekroczyła półmetek.
Mieszkańcy na zebraniu w Żołędnicy w sprawie funduszu sołeckiego dyskutowali o remoncie świetlicy.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Kultury w Rawiczu, wolontariusze w poprzednich latach zaangażowani w programie „Twój wybór - Twoja szansa” zorganizowali piątą edycję Hazackiego Turnieju Wsi pn. „Rodzinne Hazy”. Gospodarzam turnieju było sołectwo Zawady, a współgospodarzami pozostałe hazackie wsie: Sikorzyn ze Stwolnem, Wydawy, Zielona Wieś, Łąkta i Ugoda.
Klub "Nadzieja" w Rawiczu obchodził 20. rocznicę powstania. Z tej okazji odbył się uroczysty mityng w Domu Kultury.
Po raz dwudziesty pierwszy odbywa się turniej koszykarski im. Stanisława Pietraszka. Jest to w gminie Rawicz nieprzerwanie najdłużej odbywający się doroczny, dwudniowy turniej sportowy.
Jeszcze przed godziną dziesiątą, przed bramą wjazdową na zachodni MOP koło Kątów zgromadziła się spora grupa rowerzystów chętnych do przejażdżki po "ekspresówce". I gdy można było już wjechać rowerami na MOP przed punktem, gdzie rozdawano odblaski, przejechało w ciągu niespełna godziny ponad tysiąc osób, bo elementy odblaskowe, których było ponad tysiąc rozeszły się w mig.
Na rawickim Rynku, z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, grupy rekonstruktorów, na podstawie prawdziwych zdarzeń starały się odtworzyć epizod, jaki miał miejsce w Rawiczu 1 i 2 września 1939 r.
Klub Seniora "Wrzos" obchodził 35. rocznicę działalności. Na uroczyste spotkanie okolicznościowe zostały zaproszone delegacje zaprzyjaźnionych kół seniorskich z okolicznych miejscowości.
Jarmark był kolejną, trzecią odsłoną wrześniowego festynu dla mieszkańców Rawicza, zorganizowanego przez pracowników wydziału promocji Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przy współudziale gminnych instytucji kultury i sportu na powitanie jesieni.
Rada sołecka w Łaszczynie rozpisała fundusz sołecki na kilka pozycji, które zostały po kolei przegłosowane.
Na rawickim Rynku już po raz kolejny dwuosobowe zespoły rywalizowały w gotowaniu wielkopolskich potraw, które po przyrządzeniu były oceniane przez smakoszy. Aby zapewnić obiektywną ocenę, tradycyjnie, przyrządzone wielkopolskie obiady oceniały dwa niezależne zespoły jurorów.
W 48. sesji Rady MGR uczestniczył Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, któremu zrzeszone gminy zleciły prowadzenie gospodarki śmieciowej.
Do końca września sołectwa mają czas, aby złożyć do burmistrza propozycje podziału środków, jakie poszczególne wsie otrzymały w ramach funduszu sołeckiego do wykorzystania na 2015 r.
Pani Arleta Przydrożna i Tadeusz Pawłowski podpisali umowę z panią Emilią Dunal, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW na dofinansowanie budowy obiektu kulturalno-sportowego w Masłowie.
Pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz uzgodnili z Sylwestrem Wolankiewiczem, szefem służb bhp na budowie drogi ekspresowej S-5 zasady udostępnienia dla chętnych, którzy zechcą w niedzielę 14 września br. skorzystać w godz. od 10.00 do 16.00 z możliwości zwiedzenia terenów drogi ekspresowej jeszcze w budowie.
N a zebraniu w Masłowie, na którym mieszkańcy decydowali o podziale funduszu sołeckiego na 2015 r. dyskusja głównie dotyczyła terminów oddania do użytku i sposobu wykorzystania budowanego obiektu sportowo-kulturalnego.
Na boisku Gimnazjum nr 1 odbył się V Festyn Parafialny, zorganizowany przez ks. dziekana Mateusza Droba, proboszcza parafii pw. św. A. Boboli.
W Sikorzynie mieszkańcy na zebraniu u sołtysa zdecydowali, że nie chcą, aby za pieniądze z funduszu sołeckiego utworzyć plac zabaw.
Wświetlicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zielony Fort” odbyły się doroczne dożynki ogrodnicze. Tradycyjnie działkowiczów przed zebraniem witała Kapela "Zza winkla".
Z achęcam mieszkańców gminy Rawicz, aby jak najliczniej zechcieli wypowiedzieć się co do przyszłego sposobu zagospodarowania i użytkowania powierzchni rawickiego Rynku.
S tanisław Projs, prezes Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z okazji 5-lecia działalności stowarzyszenia zorganizował na Kowalikach imprezę jubileuszową.
W Domu Kultury po raz jedenasty odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, w tym roku puchary fundowała przychodnia lekarska RAWMED z okazji 15-lecia działalności.
W czasie trwania Targów Ekonomii Społecznej na rawickim Rynku odbyło się także narodowe czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza.
Zakład Dekarsko Blacharski z Jarocina, który wygrał przetarg na remont dachu Domu Kultury, już ustawił część rusztowania przy budynku.
tym roku sołectwo Żołędnica zaprasiło na festyn wiejski "Sąsiedzka Pyra", który odbył się w sobotę 20 września od godz. 15:30.
W rawickim kinie "Promień" odbyła się konferencja „Stan obecny i perspektywy rozwoju ekonomii społecznej w gminie Rawicz”.
o połowy września odbyła się już połowa zebrań sołeckich, na których ustalano propozycje podziału środków, jakie poszczególne wsie otrzymały w ramach funduszu sołeckiego do wykorzystania na 2015 r.
Droga ekspresowa S-5 na odcinku od węzła w Rydzynie do granicy z województwem dolnośląskim zostanie udostępniona w niedzielę 14 września br. w godzinach od 10.00 do 16.00 dla zwiedzających rowerzystów, rolkarzy i pieszych. Będzie to jedyna możliwość zwiedzenia na piechotę, bądź rowerem tej trasy. Później, gdy S-5 zostanie oddana do użytku kierowcom pojazdów (prawdopodobnie po 15 września), to już takiej możliwości nie będzie.
Po miesiącu od rozpoczęcia robót budowlanych na odcinku połowy wschodniej obwodnicy Rawicza postęp prac jest już widoczny.
W75. rocznicę napaści III Rzeszy na Polskę, młodzież rawickich szkół, przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego złożyli kwiaty u stóp pomnika Żołnierza Polskiego. Po uroczystości przed pomnikiem Żołnierza Polskiego, delegacja złożyła wiązankę kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym udany wypad oddziału wojsk Polskich na teren III Rzeszy i poległych żołnierzy w walkach na pograniczu II Rzeczypospolitej z III Rzeszą w pierwszych dniach września 1939 r.
W 75. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, na budynku głównym Korpusu Kadetów nr 3/2 (obecnie gmach Szpitala Powiatowego), odsłonięto tablicę poświęconą płk. Łukaszowi Cieplińskiemu, absolwentowi KK 3 w Rawiczu.
W 1929 r. Ciepliński wstąpił do Korpusu Kadetów w Rawiczu, który ukończył zdaniem matury w 1934 r.
Rozwój Poznania kosztem pozbawienia dostępu do unijnych środków inwestycyjnych samorządów na prowincji. Taka nowa strategia rozwoju Wielkopolski została zaprezentowana podczas "konferencji konsultacyjnej", jaka odbyła się w Poznaniu 2 września br. w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W 75. rocznicę agresji ZSSR na Polskę, w Światowym Dniu Sybiraka, władze samorządowe powiatu i gminy Rawicz złożyły kwiaty przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego.
Organizatorzy najbliższych gminnych imprez: Konferencji Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości oraz III Rawickiego Jarmarku Historycznego, zakończyli prace przygotowawcze.