Czytaj więcej...Jeszcze przed godziną dziesiątą, przed bramą wjazdową na zachodni MOP koło Kątów zgromadziła się spora grupa rowerzystów chętnych do przejażdżki po "ekspresówce". I gdy można było już wjechać rowerami na MOP przed punktem, gdzie rozdawano odblaski, przejechało w ciągu niespełna godziny ponad tysiąc osób, bo elementy odblaskowe, których było ponad tysiąc rozeszły się w mig.

Czytaj więcej...Klub Seniora "Wrzos" obchodził 35. rocznicę działalności. Na uroczyste spotkanie okolicznościowe zostały zaproszone delegacje zaprzyjaźnionych kół seniorskich z okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej...Jarmark był kolejną, trzecią odsłoną wrześniowego festynu dla mieszkańców Rawicza, zorganizowanego przez pracowników wydziału promocji Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przy współudziale gminnych instytucji kultury i sportu na powitanie jesieni.

Czytaj więcej...Na rawickim Rynku już po raz kolejny dwuosobowe zespoły rywalizowały w gotowaniu wielkopolskich potraw, które po przyrządzeniu były oceniane przez smakoszy. Aby zapewnić obiektywną ocenę, tradycyjnie, przyrządzone wielkopolskie obiady oceniały dwa niezależne zespoły jurorów.

Czytaj więcej...W 48. sesji Rady MGR uczestniczył Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, któremu zrzeszone gminy zleciły prowadzenie gospodarki śmieciowej.

Czytaj więcej...Pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz uzgodnili z Sylwestrem Wolankiewiczem, szefem służb bhp na budowie drogi ekspresowej S-5 zasady udostępnienia dla chętnych, którzy zechcą w niedzielę 14 września br. skorzystać w godz. od 10.00 do 16.00 z możliwości zwiedzenia terenów drogi ekspresowej jeszcze w budowie.

Czytaj więcej...Droga ekspresowa S-5 na odcinku od węzła w Rydzynie do granicy z województwem dolnośląskim zostanie udostępniona w niedzielę 14 września br. w godzinach od 10.00 do 16.00 dla zwiedzających rowerzystów, rolkarzy i pieszych. Będzie to jedyna możliwość zwiedzenia na piechotę, bądź rowerem tej trasy. Później, gdy S-5 zostanie oddana do użytku kierowcom pojazdów (prawdopodobnie po 15 września), to już takiej możliwości nie będzie.

Czytaj więcej...W75. rocznicę napaści III Rzeszy na Polskę, młodzież rawickich szkół, przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego złożyli kwiaty u stóp pomnika Żołnierza Polskiego. Po uroczystości przed pomnikiem Żołnierza Polskiego, delegacja złożyła wiązankę kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym udany wypad oddziału wojsk Polskich na teren III Rzeszy i poległych żołnierzy w walkach na pograniczu II Rzeczypospolitej z III Rzeszą w pierwszych dniach września 1939 r.

Czytaj więcej...W 75. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, na budynku głównym Korpusu Kadetów nr 3/2 (obecnie gmach Szpitala Powiatowego), odsłonięto tablicę poświęconą płk. Łukaszowi Cieplińskiemu, absolwentowi KK 3 w Rawiczu.
W 1929 r. Ciepliński wstąpił do Korpusu Kadetów w Rawiczu, który ukończył zdaniem matury w 1934 r.

Czytaj więcej...Rozwój Poznania kosztem pozbawienia dostępu do unijnych środków inwestycyjnych samorządów na prowincji. Taka nowa strategia rozwoju Wielkopolski została zaprezentowana podczas "konferencji konsultacyjnej", jaka odbyła się w Poznaniu 2 września br. w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej...Zgodnie z terminem zawartym w umowie, firma BUDIMEX oddała do użytku prawie trzydziestokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-5 od Korzeńska do Kaczkowa, będącej jednocześnie obwodnicą Rawicza, Bojanowa i Rydzyny.