Ponieważ obecna władza samorządowa nie ma wyraźnych sukcesów przy tworzeniu nowej infrastruktury technicznej i nie może zrealizować czczych obietnic wyborczych o stworzeniu setek nowych miejsc pracy, to zajmuje się majstrowaniem w sferze nadbudowy. Zbliża się 15 listopada, więc moment opublikowania projektu budżetu na kolejny rok. W sferze nadbudowy powinien to już być budżet w całości tej ekipy, która, jak dotąd, słabo radzi sobie z wieloma twardymi inwestycjami ongiś wpisanymi do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Ale także ma rozgrzebane nieudane i kosztowne eksperymenty w sferze nadbudowy. Zamiast doprowadzić choćby jedną sprawę do jakiegoś sensownego końca, to obecna władza samorządowa postanowiła jeszcze zamieszać w obszarze działalności organizacji pożytku publicznego i stowarzyszeń.
Pomysły, jakie docierają z rawickiego magistratu odnośnie zmian dotowania klubów i stowarzyszeń, jeśli zostaną wdrożone, najbardziej dadzą się we znaki organizacjom ekonomicznie najsłabszym.
Wydaje się, że podstawowym motorem do działania obecnej trzódki samorządowej jest hasło - bez względu na skutki, "teraz musi być inaczej, niż było wcześniej". Podobno tę błyskotliwą myśl wygłosił któryś ze sterników rawickiej gminy na spotkaniu z prezesami klubów i stowarzyszeń, członków Gminnej Rady Sportu. O takim podejściu do rządzenia świadczy również dobór kadr przez obecnie sterujących gminą. Nowi na stanowiskach to tylko obcy, spoza gminy. Dla nich każde posunięcie obecnych włodarzy jawi się jako genialne, bo nie mają porównania do tego, co się wcześniej działo.
Czytaj więcej...
M inął ponad rok od czasu, gdy projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP) gminy Rawicz był już po wypowiedzeniu się wszystkich instytucji uzgadniających i opiniujących. W kolejnym kroku, zgodnie z ustawą o zagospodarowaniu przestrzennym oraz uchwałą Rady Miejskiej Gminy Rawicz, burmistrz powinien wyłożyć SUiKZP do publicznego wglądu. Tymczasem obecny burmistrz bez zgody Rady, zamiast studium wyłożyć do publicznego wglądu, po niepublicznych "konsultacjach", dokonał bardzo istotnych zmian w projekcie studium i wrócił z procedurą do początku.
Czytaj więcej...
W wieku 89 lat, 1 października 2015 r., zmarł śp. Jerzy Podonowski, płk rez. nawig. WP, kadet (2k. 1939 r.) Korpusu Kadetów Marszałka Józefa Piłsudskiego we Lwowie, żołnierz Armii Krajowej ps. Kadet, Żbik, odznaczony między innymi Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Partyzanckim.
7 października został pochowany na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.
Czytaj więcej...
K andydaci na posłów i na senatora w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PP+UP+Zieloni przedstawili swoje propozycje wyborcze sympatykom lewicy oraz dziennikarzom lokalnych mediów.
Czytaj więcej...
Z okazji 90. rocznicy poświęcenia Korpusu Kadetów nr 3 w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej wydało album pt. "Korpus Kadetów w Rawiczu. Tradycja i historia". Autorem monografii jest Henryk Pawłowski, który wyszukał zdjęcia i zebrał materiały archiwalne, opracował i stworzył pod względem edycyjnym i zawartości merytorycznej, nie tylko na rawickie warunki, wyjątkowe dzieło albumowe.
Czytaj więcej...