Czytaj więcej...W święto Konstytucji 3 Maja na początku lat dziewięćdziesiątych Dom Kultury wspólnie ze Społeczną Radą Kultury i Sportu był organizatorem Przeglądu Widowisk Szkolnych. W roku 1992 odbyła się druga edycja pt. "A to Polska właśnie".

    Czytaj więcej...

    Na początku lat 90-tych zapanowała w TV moda na nowe programy rozrywkowe. Jednym z nowych programów muzycznych była "Mini Lista Przebojów", konkurs w którym dzieci i młodzież przebierały się za swoje ulubione gwiazdy i (udawały, że) śpiewały z playbacku. Na zdjęciu laureaci jednego z finałów MLP w 1993 roku.

    Czytaj więcej...

    Jesienią, w listopadzie 1988 r. zespół "Transfer" został zaproszony na kilkudniowy pobyt do DDR-owa, w ramach wymiany pomiędzy Lesznem i Suhl. Nocowaliśmy w bungalowach w jakimś ośrodku wypoczynkowym, położonym w lesie, wtedy blisko granicy z BDR, więc wtedy o robieniu tam zdjęć nie było mowy.

    Czytaj więcej...W czasach słusznie minionych, w okresie późnego Gierka, czynniki partyjne wymyślały realizację różnych czynów dla uczczenia np. Święta 1 Maja. Czczenie Święta Pracy "majowym czynem społecznym", to jeden z absurdów, jakich w owym czasie było wiele.

    Czytaj więcej...W odległych czasach, gdy o komputerach do użytku domowego jeszcze nie było nic słychać, to fotograf, jeśli chciał zrobić ciekawe zdjęcie miał trudny orzech do zgryzienia. Amator nawet jeszcze na przełomie lat 80-tych i 90-tych o fotomontażu takim, jaki pokazywano np. na jakimś wysoko budżetowym filmie produkcji hollywoodzkiej, mógł jedynie pomarzyć. Twórcy filmów SF, montażyści dokonywali "cudów" w laboratoriach montując sceny, których w domowej rzeczywistości nie dało się powtórzyć. Zresztą dzisiaj tamte triki sprzed epoki cyfrowej, wyglądają mizernie, bo teraz uczeń podstawówki najprostszym smartfonem zrobi owe "cuda" lepiej.

    Czytaj więcej...Już jakiś czas temu przekazano mi 35 fotografii z komentarzem: "to są zdjęcia z przedwojennych, letnich obozów rawickich harcerzy". Niektóre zdjęcia są opisane, ale lakonicznie, bo oprócz oznaczenia miejsca i roku, to nie ma innych informacji. Na kilku fotografiach niektóre z postaci na rękawach mundurów mają jakby herb, a pod nim napisy. Na dwóch zdjęciach z dużą dozą prawdopodobieństwa można odczytać: "Leszno", a na jednym: "Konin". Jedno zdjęcie na odwrocie zawiera napis: "Kolonia harcerska w Dłoni, rok 1925. hm. ks. Wencławski", ale prawdopodobnie chodzi o ks. Edmunda Węcławskiego.