Czytaj więcej...W ubiegłym tygodniu przedstawiciele leszczyńskiego oddziału Regionalnego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych konsultowali z burmistrzami  pomysły na budowę zbiorników małej retencji o objętości powyżej 0,5 mln m3 (dla przykładu jest to zbiornik o powierzchni 25 ha i głębokości 2 m).

Czytaj więcej...W nowej siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej podopiecznym złożyli wizytę Danuta Przybył, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych i burmistrz Tadeusz Pawłowski.

Czytaj więcej...W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyły się eliminacje szczebla gminnego konkursu wiedzy przeciw pożarowej uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...Na terenie Gminy Rawicz realizowany jest projekt pn. „Działając indywidualnie – gospodarujemy wspólnie. Zwiększenie uczestnictwa mieszkańców gminy Rawicz w życiu społecznym swojej gminy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiej Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...W sobotę i w niedzielę 14 i 15 lutego 2009 r. będzie utrudniony przejazd przez Rawicz na drodze krajowej nr 36. Zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ulicy przy Wałach Jarosława Dąbrowskiego od skrzyżowania z ulicą Przyjemskiego do wylotu ulicy przy Wałach Tadeusza Kościuszki na ulicę Marszałka J. Piłsudskiego.

Czytaj więcej...Na cotygodniowym spotkaniu z mediami burmistrz informował o najnowszych przedsięwzięciach związanych z inwestycjami i omówił inne zdarzenia , jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Gminie Rawicz.

 

Czytaj więcej...Na corocznym podsumowaniu współzawodnictwa w lotach rawickiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych wręczono najlepszym hodowcom puchary za osiągnięte wyniki w 2008 r.