Czytaj więcej...W Urzędzie Marszałkowskim T. Pawłowski rozmawiał z Adamem Wojtysiem, zastępcą dyrektora Departamentu Sportu o programach dofinansowania modernizacji bazy sportowej w gminach w 2010 r. Gmina Rawicz jest zainteresowana budową kolejnego obiektu w ramach programu „Moje boisko Orlik”.

Czytaj więcej...Na pierwszym w 2010 r. spotkaniu członkowie Zarządu Osiedla 350-lecia omówili akcję odśnieżania. Wskazywali, że pozostały jeszcze do odśnieżenia miejsca przy przystankach autobusowych.

Czytaj więcej...W poniedziałek 18 stycznia funkcje burmistrza i zastępcy burmistrza naszej gminy pełnili bracia Tomasz i Krzysztof Paluchowie. Podczas imprezy w Domu Kultury organizowanej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieli szczęście w losowaniu i na jeden dzień mogli przejąć władzę w gminie.

Czytaj więcej...Na cotygodniowym spotkaniu z redaktorami lokalnych mediów tym razem Tadeusz Pawłowski najpierw odpowiadał na pytania zadawane przez dziennikarzy. Wiadomo było, że najgorętszym tematem będzie sytuacja w mieście i gminie po intensywnych opadach śniegu, jakie nawiedziły region w piątek 8 stycznia oraz jeszcze bardziej w niedzielę 10 stycznia br.

Czytaj więcej...

Mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele farnym przez ks. kan. Józefa Podemskiego, proboszcza parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w koncelebrze z ks. Krzysztofem Skowrońskim, proboszczem parafii św. A. Boboli rozpoczęły się uroczystości patriotyczno-religijne w 90. rocznicę powrotu Rawicza do Polski. Ks. J. Podemski w czasie nabożeństwa wygłosił przepiękną homilię o patriotyzmie powstańców i ich dowódców, którzy walcząc zbrojnie i zabiegami dyplomatycznymi doprowadzili do powrotu ziem południowo-zachodniej Wielkopolski do Macierzy.

Czytaj więcej...

W sobotę wieczorem mieszkańcy Dębna Polskiego dowodzeni przez Zbigniewa Lubawego, sołtysa wioski dokończyli obróbkę jedenastu figur ulepionych ze śniegu postawionych przy ul. Szymanowskiej.

Czytaj więcej...

W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz na spotkaniu burmistrza z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przedstawione zostały sprawozdania z działalności komisji w 2009 r.

Z datą 14 stycznia wojewoda wielkopolski wydał obwieszczenie o wszczęciu postepowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław odcinek Kaczkowo – Korzeńsko.

Czytaj więcej...W Gimnazjum w Sierakowie odbyła się dwudziesta edycja przeglądu chórów „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki”. Jest to najstarszy przegląd w Wielkopolsce i chyba należy do najstarszych w Polsce.

Czytaj więcej...Na pierwszej w Nowym Roku konferencji prasowej Tadeusz Pawłowski, burmistrz Gminy Rawicz ustosunkował się do skutków, które spowodowali radni opozycji dokonując w budżecie Gminy Rawicz na 2010 rok nieprzemyślanych i niekorzystnych zmian.

Wszystkim mieszkańcom Gminy Rawicz życzę pomyślności w Nowym, 2010 Roku. Niech się spełnią wszystkie Państwa wymarzone życzenia, niech przyniesie wiele szczęścia i radości.

Tadeusz Pawłowski