Czytaj więcej...W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który jest Instytucją Wdrażającą program operacyjny Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na terenie Wielkopolski, przedstawiciele Gminy Rawicz podpisali aneks do umowy o dofinansowaniu projektu „Rozwiązanie gospodarki wodno - ściekowej podrawickich miejscowości - Masłowo etap 3-4 i Szymanowo”.

Czytaj więcej... W Sarnowie odbyły się powiatowe uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W kościele św. Andrzeja Apostoła odbyła się koncelebrowana msza św., której przewodniczył ks. dziekan Krzysztof Skowroński. Rocznicową homilię wygłosił ks. dr Marian Grzegorowski, proboszcz sarnowskiej parafii.

Czytaj więcej...W cieniu narodowej tragedii i żałoby po tragicznej śmierci Prezydenta RP, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w kościele Farnym odbyła się Msza Święta dziękczynna za dar pontyfikatu Papieża Polaka oraz w intencji jego rychłej beatyfikacji.

Czytaj więcej...Przy skrzyżowaniu Wałów Powstańców Wielkopolskich i ul. 17 Stycznia pojawił się baner reklamujący nasze „jedyne takie” w Polsce, a i bodajże w Europie, Planty Jana Pawła II.