Czytaj więcej...Na stadionie OSiR odbył się towarzyski mecz piłkarski, w którym zmierzyły się dwie drużyny Rawii. Jedna składała się z zawodników KS Rawia z lat 90-tych, gdy ten klub odnosił sukcesy w rozgrywkach III Ligii, a w drugiej drużynie zagrali zawodnicy KP Rawia, aktualnie kopiący piłkę w klasie okręgowej OZPN Leszno.

Czytaj więcej...Po raz piąty Towarzystwo Przyjaciół Rawicza zorganizowało dla reprezentacji szkół podstawowych konferencję „Kocham moje miasto”. Tym razem zespoły uczniów z opiekunami zostały skierowane do gminnych instytucji: OPS, OSiR, ZUK, Miejsko-Gminnego Ośrodka Wsparcia, Muzeum Ziemi Rawickiej i Rawickiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...Dokładnie w dniu, w którym 20 lat temu odbyły się pierwsze wybory do rad samorządu gminnego, Adam Aleksander, przewodniczący Rady MGR w kinie „Promień” otwarł uroczystą sesję, na którą zostali zaproszeni obecni i wszyscy radni poprzednich czterech kadencji.

Czytaj więcej...W Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej dobiegła końca kolejna kadencja i odbyły się wybory nowego składu rady nadzorczej. Ustawodawca kilka lat temu mocno skomplikował samorządność spółdzielcom wprowadzając obowiązek organizowania walnych zebrań wszystkich członków, a nie jak to drzewiej bywało - zebrań przedstawicieli, wybieranych na środowiskowych spotkaniach członków.

Czytaj więcej...Trwają roboty drogowe na odcinku łączącym ul. Simoniego na osiedlu Kowalskiego z ul. Leśną w Sierakowie. Roboty wykonuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne w Żmigrodzie Sp. z o.o. za kwotę około 1,8 mln zł.

Czytaj więcej...Trwa budowa drogi na ul. Dzieciuchowicza oraz na ul. Englerta. Firma Mażur ułożyła z kostki jezdnię i chodniki na wylocie ul. Dzieciuchowicza do ul. Grota Roweckiego oraz wykonała „rękaw” do zawracania.

Czytaj więcej...Woda w Dąbroczni osiągnęła poziom 4,10 m. Jest to tylko o 2 cm mniej, aniżeli po wiosennych roztopach. Ten poziom wody powoduje, że w miejscach zaniżenia wałów woda przelewa się z Dąbroczni na pola. Zbliżyła się także do zabudowań, ale do zalania obiektów kubaturowych jeszcze nie dochodzi.

Czytaj więcej...Przez noc z 20 na 21 maja 2010 r. poziom wód w rzekach płynących przez gminę Rawicz podniósł się. 21 maja br. o godz. 1300 burmistrz na terenie gminy Rawicz wprowadził stan alarmowy.

Czytaj więcej...Rzeka Dąbroczna na wysokości mostu do Słupi Kpt. w gminie Rawicz rano osiągnęła stan 3,92 m, co oznacza, że przekroczyła stan alarmowy, wynoszący 3,80 m. Burmistrz zgodnie z procedurą wydał zarządzenie o godz. 730 o wprowadzeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego.

Czytaj więcej...Na zaproszenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, w Urzędzie MiG w Bojanowie odbyło się spotkanie w sprawie kolizji linii kolejowej nr 372 Bojanowo- Góra Śląska z drogą ekspresową S-5 Poznań – Wrocław, odcinek Kaczkowo – Korzeńsko.

Czytaj więcej...Na spotkaniu z redaktorami lokalnych mediów burmistrz T. Pawłowski poinformował o istotnych problemach, których rozwiązywaniem zajmuje się Urząd Miejski Gminy Rawicz.

Czytaj więcej...Pracownicy wydziału promocji Urzędu MGR przygotowali i złożyli w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o dofinansowanie w ramach wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013 ze środków UE tzw. projektu miękkiego pt. „Kampania promocyjna Plant Jana Pawła II oraz układu urbanistycznego starego miasta w Rawiczu”.

Czytaj więcej...W Domu Działkowca na Zielonym Forcie odbyło się pierwsze po kampanii wyborczej w Rodzinnych Ogrodach Działkowych zebranie Kolegium Prezesów ROD powiatu rawickiego. W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście: Zdzisław Śliwa - prezes Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, Krystyna Knapik-Wasilewska – członek OZ PZD w Poznaniu, Henryk Cieślik - członek OZ PZD w Poznaniu.

Czytaj więcej...Burmistrz T. Pawłowski na spotkaniu z redaktorami lokalnych mediów poinformował o przygotowanych i rozstrzygniętych przetargach oraz niektórych działaniach Urzędu podjętych od poprzedniego poniedziałkowego spotkania.

Czytaj więcej...W 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, delegacje samorządu Gminy Rawicz oraz przedstawiciele Związku Żołnierzy RP złożyli kwiaty przed pomnikiem Żołnierza Polskiego. Zapalili także znicze przed obeliskiem na cmentarzu Armii Czerwonej.

Czytaj więcej...W związku z planami przebudowy trasy kolejowej E-59 Poznań-Wrocław, w wyniku której pociągi na tej trasie mają kursować docelowo z prędkością 200 km/h, w Urzędzie MGR odbyły się konsultacje projektantów w sprawie budowy nowej sieci zasilającej w energię elektryczną urządzeń kolejowych.