Kolejna narada w sprawie programu dotyczącego promocji Plant Jana Pawła II poświęcona była realizacji wydawnictwa albumowego o naszych plantach.
W porządku obrad trzeciej sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz było m.in. uzupełnienie składu Rady i złożenie ślubowania przez dwie radne, Justynę Szajerkę i Bogumiłę Żyto.
To, co zimą cieszy dzieci, a więc obfite opady śniegu, co wprawia w dobry nastrój poetów patrzących na uroki zimy za oknem, co denerwuje kierowców, przysparza kosztów samorządom na akcje związane z odśnieżaniem dróg gminnych.
Rada Osiedla Stare Miasto oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu zorganizowały na torze saneczkowym imprezę dla dzieci pod hasłem „My się zimy nie boimy”.
W dziewięćdziesiątą drugą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacje samorządu powiatowego i gminnego złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Żołnierza Polskiego (dawniej w latach międzywojennych był to pomnik Powstańców Wielkopolskich).
Najważniejszym momentem naszej polskiej wieczerzy wigilijnej jest składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. To kilka chwil pełnych radości, wzruszeń i miłości.
Cykliczna narada sołtysów miała być poświęcona pracom przy budowie wałów na Dabroczni. Jednak zaproszony na naradę Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych nie przybył na spotkanie, bo dwa dni wcześniej podczas wizytacji robót pękł pod nim zbyt kruchy lód i dyrektor zamoczył się w tej rzece. A potem, oczywiście rozchorował się.
Dr Jan Ermanowicz, przedstawiciel Pracowni Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku rozmawiał z burmistrzami na temat tworzenia niepublicznych placówek oświatowych i wychowawczych, proponując wykonanie w gminie Rawicz badania społecznej akceptacji tej formy zarządzania szkołami i przedszkolami.
W rawickim starostwie odbyła się pierwsza po wyborach samorządowych narada starosty, burmistrzów i wójta. Włodarze gmin i powiatu wyrazili chęć kontynuowania cyklicznych narad, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich kadencjach. Ustalono, że gospodarzami następnych spotkań będą kolejno burmistrzowie: Rawicza, Bojanowa, Miejskiej Górki, Jutrosina i Pakosławia.
Minęło dziesięć lat od czasu, gdy Piotr Piotrowicz szef Południowej Oficyny Wydawniczej z Jarocina przejął od Łukasza Aleksandra redakcję wydającą stworzony w 1997 r. przez Zygmunta Musielaka tygodnik „Obserwator Rawicki”. Po przejęciu przez Południową Oficynę Wydawniczą tygodnik zmienił nazwę i już od dziesięciu lat ukazuje się pod tytułem „Życie Rawicza”.
Mimo zapewnień złożonych burmistrzowi 20 października br. przez kierownictwo konsorcjum, składające się z firmy „POL-DRÓG Kościan” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwa Usługowo – Budowlanego INFRAKOM Sp. z o.o. z Wolsztyna, że budowa drogi na ul. Konopnickiej zostanie skończona w terminie, to wykonawcy jednak nie wywiązali się z zobowiązań.
Strona 1 z 2