Czytaj więcej...Szczęśliwcy, którzy podczas rawickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury wylosowali jednodniowy mandat radnego, wzięli udział w obradach na sali sesyjnej w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz.

Czytaj więcej...Konferencja poświęcona była w całości tematyce oświatowej. Danuta Przybył, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Socjalnych przedstawiła statystykę dotyczącą liczby uczniów, oddziałów, nauczycieli, kosztów funkcjonowania szkół i przedszkoli.

Czytaj więcej...To już dwudziesta druga edycja Wielkopolskiego Przeglądu "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" odbyła się w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury. Dzień wcześniej chóry dziecięce i młodzieżowe w ramach szóstej edycji tego przeglądu wystąpiły w holu Gimnazjum w Sierakowie.

Czytaj więcej...W ostatnich latach drugi raz paliło się na ul. Wojska Polskiego. Wcześniej narożnikowa kamienica (po stronie parzystej ulicy) paliła się 7 listopada 2008 r. Tym razem ogień strawił poddasze i strop jednopiętrowego budynku po stronie nieparzystej ulicy.

Czytaj więcej...W Szymanowie Piotr Niedźwiedzki, tradycyjnie jak co roku w styczniu, zorganizował spotkanie darczyńców Parafii Chrystusa Króla i ZNMP. Spotkanie rozpoczęły Bożonarodzeniowe jasełka wystawione przez szymanowskich przedszkolaków.