Czytaj więcej... W Lesznie odbyło się zebranie przedstawicieli gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, który zajmuje się gospodarką odpadami. Głównym tematem było podjęcie uchwał w sprawie budżetu na 2014 r. i wieloletniej prognozy finansowej.

Czytaj więcej...Incydent słowny z ujeżdżaniem, nieco rozluźnił atmosferę na ostatniej sesji. Nie będę się pastwił, albo zgodnie z obowiązującą radnych poetyką, nie będę sobie ujeżdżał, a zainteresowanych przenośniami, jakich używają jedni radni i jak je rozumieją inni, zachęcam do oglądania relacji z grudniowej sesji.

Czytaj więcej... W drugiej turze uroczystości z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia małżeństwa udział wzięło dwanaście par, które przybyły do Ratusza na wręczenie odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Czytaj więcej...Sesja budżetowa trwała w tym roku wyjątkowo krótko. Wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem budżetu na 2014 r. Trochę wątpliwości miała trójka radnych SAW przy wieloletniej prognozie finansowej i w głosowaniu nad WPF wstrzymali się.

Czytaj więcej... Działacze "Night Runners" wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wręczyli na I Gali Night Runners w Poznaniu nagrody „Złote Gonzalesy” za cały biegowy 2013 rok. Wśród wyróżnionych w kategorii „Impreza Roku” znalazł się Rawicki 24-h Festiwal Sportu.

Czytaj więcej... W Trzebani odbyło się nadzwyczajne zebranie udziałowców spółki MZO, na którym głównym punktem było dokonanie zmian udziałów. Zmiany kosmetyczne, bo dotyczyły niezałatwionego jeszcze umorzenia jednego udziału, który był w posiadaniu powiatu rawickiego.

W ubiegłym tygodniu burmistrz zaproponował Radzie Miejskiej Gminy Rawicz powołanie Gminnej Rady Seniorów w Rawiczu. Do projektu uchwały została dołączona propozycja statutu Gminnej Rady Seniorów.

Czytaj więcej... Dwudziesta czwarta edycja Wielkopolskiego Przeglądu "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" odbyła się w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury. Na scenie w godzinach przedpołudniowych wystąpiły chóry szkolne w ramach ósmej edycji przeglądu dla dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych na scenie prezentowały się zespoły dorosłych chórzystów.

Czytaj więcej... Trzynastego grudnia 1973 r., o godzinie 12.00, w Ratuszu oficjalnie zapoczątkowało działalność Muzeum Ziemi Rawickiej. W rocznicę tego wydarzenia placówka świętowała 40-lecie swego funkcjonowania.

Czytaj więcej...Na zakończenie dwudniowej wystawy gołębi rasowych, ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza, która odbyła się w sali sportowej I LO w Rawiczu, Stanisław Projs, prezes stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza uhonorował hodowców, którzy wzięlu udział w dorocznej wystawie.