Czytaj więcej...P rzy wypełnionych trybunach odbył się XX Turniej o Puchar Burmistrza na żużlu, który tym razem połączony był z finałem "Złotego kasku". Udział zawodników krajowej czołówki żużlowej był gwarancją atrakcyjnych zawodów.

Czytaj więcej...W tym roku 10 października po raz dwunasty obchodzony był Światowy Dzień Drzewa, międzynarodowa akcja sadzenia drzew, odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie.

Czytaj więcej...W Poznaniu odbyła się konferencja „Potencjał rozwojowy Województwa Wielkopolskiego”. Organizatorem konferencji było Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...W sali witrażowej Domu Kultury odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego. Konwencję rozpoczynającą kampanię wyborczą do samorządów gmin powiatu rawickiego oraz do rady powiatowej prowadził Piotr Domaniecki, szef sztabu Komitetu Wyborczego Wyborców (KWW) Porozumienie Samorządowe.

Czytaj więcej...Kilka dni temu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego odpisał burmistrzowi Tadeuszowi Pawłowskiemu na wniosek gminy Rawicz o wpisanie do Kontraktu Terytorialnego dwóch zadań inwestycyjnych.

Czytaj więcej...W Miejskiej Górce odbyła się cykliczna narada samorządowców powiatu rawickiego, w której uczestniczył Sebastian Czwojda, burmistrz Krobi i Wojciech Szalbierz oraz Mateusz Gołębiowski, przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Spółdzielni Socjalnych.

Czytaj więcej...WDomu Kultury w Rawiczu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z 50-leciem istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. W sali widowiskowej DK pojawili się także emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracyjni oraz uczniowie tej placówki, przedstawiciele opiekunów i sponsorów szkoły, gminne władze samorządowe nauczyciele i dyrektorzy rawickich placówek oświatowych.

Czytaj więcej...Po niemal roku od poprzedniej debaty społecznej, poprzednia odbyła się 15 listopada 2013 r., odbyła się ponowna narada Policji z udziałem mieszkańców Rawicza. Na zaproszenie insp. Krzysztofa Nowaka, komendanta Policji w Rawiczu udział w debacie wzięli: insp. Rafał Batkowski, komendant Policji w Poznaniu, Dariusz Dymek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW w Poznaniu, starosta Zygmunt Wolny  i burmistrz Tadeusz Pawłowski.